Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.03.2021

Korekta rozkładów jazdy pociągów. Zmiany dla pasażerów od 14 marca

Od niedzieli, 14 marca obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy na kolei. Wiosenna korekta obejmie również połączenia Kolei Dolnośląskich. Sprawdź nowe godziny odjazdów.

Siechnice: Korekta rozkładów jazdy pociągów. Zmiany dla pasażerów od 14 marca

Wprowadzane w życie 14 marca rozkłady obowiązywać mają do 12 czerwca 2021 roku. Koleje Dolnośląskie informują, że poza utrzymaniem dotychczasowej siatki połączeń na tory wyjedzie kilkanaście nowych pociągów. Dodatkowo od 24 kwietnia uruchomione zostaną połączenia sezonowe do Czech - np. do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova.

Jak podaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich, korekta związana jest przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych oraz remontami na wybranych odcinkach.

W związku z planowanymi pracami remontowymi na wybranych odcinkach pojawi się komunikacja zastępcza. Dla linii D7 (Jelcz-Laskowice - Siechnice - Wrocław Główny - Oleśnica/Oleśnica Rataje - Krotoszyn) w dn. 9-19.04.2021 wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Wrocław Oleśnica - Oleśnica Rataje - Oleśnica.

Przyszłe i bieżące rozkłady jazdy możemy zobaczyć na stronie Kolei Dolnośląskich.

Zobacz też: Rozkłady jazdy komunikacji autobusowej w Siechnicach.