Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-10-2020
Termy Jakuba w Oławie
29.05.2019

Sukces pięciolatki na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Opolu

Wychowanka siechnickiego przedszkola, pięciolatka Zuzia Maszyńska zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Opolu. Posłuchaj nagrodzonej piosenki.

Zuzia Maszyńska zdobyła wyróżnienie na I Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Mini Debiuty" wykonując piosenkę "Człowiek Mały Doskonały". Muzykę do utworu skomponowali rodzice dziewczynki, a tekst napisał Szymon Barabach - poeta i autor tekstów do piosenek m.in. Zenona Laskowika. Produkcją nagrodzonej piosenki zajęło się Studio Produkcji Muzycznej Dźwiękodzieło w Siechnicach.

Konkurs zorganizowany przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, polegał na stworzeniu nowej, autorskiej piosenki, jej wykonanie i ewentualną realizację teledysku. Koncert laureatów odbędzie się w piątek, 7 czerwca 2019 roku w siedzibie organizatora.

Dziewczynka jest wychowanką Publicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach, a swoją pasję rozwija w Młodzieżowej Akademii Musicalowej we Wrocławiu i pod opieką rodziców, którzy są muzykami.

Zuzia jest także zdobywczynią pierwszego miejsca w IV edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej "Animka", który odbył się w 2018 roku we Wrocławiu.

Zachęcamy do posłuchania wyróżnionej piosenki w wykonaniu małej artystki:

Wczytuję komentarze...