Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.09.2019

Spotkanie autorskie z Renatą Mechowską

W Bibliotece Publicznej w Groblicach odbędzie się spotkanie z Renatą Mechowską. Autorka książki "Z deszczu pod tęczę" jest mieszkanką Siechnic.

Siechnice: Spotkanie autorskie z Renatą Mechowską

Dwujęzyczna, polsko-angielska książka "Z deszczu pod tęczę" ukazała się w 2018 roku. Przygotowane przez Bibliotekę w Groblicach spotkanie, to doskonała okazja do poznania autorki książki i historii, które opisuje.

(...) Moja mama często przywoływała tragiczne wspomnienie spalonego domu na wschodzie, gdzie dogorywali spaleni żywcem, którym nikt nie mógł pomóc, pomimo ich poruszających się dłoni. Ona widziała wszystko na własne oczy. Mama czmychnęła cudem przed dwoma banderowcami, którzy nie rozpoznali, że jest Polką. Jeden z nich wymachując bronią, zapytał jak się nazywa. Podała nie swoje imię i nazwisko, lecz znajomej Ukrainki.

Oprawcy właśnie wracali konno, po dokonaniu czystek w polskich domach. Jeden machnął bronią i krzyknął: „To idi !” (to idź). Mróz i śnieżyca wtedy ukryły prawdę, która gdyby wyszła na jaw, oznaczałaby tylko śmierć. (...)

facebook.com / Wydawnictwo św. Macieja Apostoła

Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek, 20 września o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Groblicach, ul. Kotowicka 5.

Wczytuję komentarze...