Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 04-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
5.03.2018

Spotkanie autorskie Elizy Głowinkowskiej - Domagały

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zaprasza na spotkanie autorskie z Elizą Głowinkowską-Domagałą, która jest autorką książki „It Bag. Historia torebką pisana”.

Siechnice: Spotkanie autorskie Elizy Głowinkowskiej - Domagały

Spotkanie będzie mieć miejsce 9 marca 2018 roku (piątek) o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach (ul. Fabryczna 15). Wstęp jest wolny!

"Trudno uwierzyć, że historia damskiej torebki zaczęła się stosunkowo niedawno i dopiero XX wiek okazał się dla niej przełomowy. Co takiego się zmieniło, że stała się niezbędna? W jaki sposób zyskała status najważniejszego dodatku? Jakie modele są najlepsze w podróży? Którzy projektanci dali się ponieść fantazji? Czy torebki miały swoje ambasadorki? Jak to możliwe, że jakiś model wart jest tyle co średniej klasy samochód? Które torebki zyskały miano kultowych i czym sobie na to zasłużyły?"

Eliza Głowinkowska-Domagała jest mieszkanką naszej gminy, od ośmiu lat mieszka w Iwinach. Z wykształcenia jest kulturoznawcą i socjologiem. Jest także autorką książki pt. „Odpocząć? Tak! Książka (nie) tylko dla zmęczonych”. W Centrum Kultury w Siechnicach planuje poprowadzić warsztaty samorozwoju dla kobiet, które mają im ułatwić codzienne funkcjonowanie.

Wczytuję komentarze...