Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.09.2023

Skrzydło Anioła: Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jolantą Krysowatą

Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie zaprasza na spotkanie z Jolantą Krysowatą, autorką książki Skrzydło Anioła. Opowieść to wynik dziennikarskiego śledztwa zainspirowanego odnalezieniem grobu trzynastoletniej Koreanki, pochowanej w 1955 roku na jednym z wrocławskich cmentarzy. Zachęcamy do odkrywania tajemnicy razem z autorką książki.

Siechnice: Skrzydło Anioła: Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jolantą Krysowatą

W "tajnym" ośrodku wychowawczym dla koreańskich dzieci zorganizowanym w 1953 r. w Płakowicach w pobliżu Wrocławia mieszkało i uczyło się 1270 dzieci pod opieką koreańskich i polskich wychowawców. Polski personel, młodzi nauczyciele często bez doświadczenia, ale pełni zapału do pracy, dali dzieciom obarczonym ciężką traumą wojenną, wychowywanym dotąd w atmosferze surowości i dyscyplinie wojskowej, to co najcenniejsze - serce i zrozumienie. Kiedy po kilku latach przyszła decyzja o likwidacji ośrodka i okazało się, że dzieci muszą wrócić do zapomnianej ojczyzny, po obu stronach popłynęło wiele łez.
- opis wydawcy, Świat Książki

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 września o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82. Informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 71 311 62 63.