Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.09.2023

Kręć kółkami za książkami. Akcja biblioteczna - warsztaty, spotkania, znakowanie rowerów

W ostatnią sobotę wakacji Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza na biblioteczną akcję "Na kółkach do biblioteki". Odwiedź biblioteki naszej gminy na dowolnych kółkach i weź udział w zabawie. Zachęcamy do udziału – wydarzenie jest bezpłatne.

Siechnice: Kręć kółkami za książkami. Akcja biblioteczna - warsztaty, spotkania, znakowanie rowerów

Tego dnia (sobota, 2 września 2023 roku) biblioteki w Siechnicach, Świętej Katarzynie, Radwanicach i Kotowicach otwarte będą w godz. 9:00 – 13:00. Aby wziąć udział w zabawie należy przybyć do biblioteki / bibliotek na dowolnych kółkach np. na rowerze, hulajnodze, wrotkach, wózkiem itd. W każdej z nich będzie możliwość wykonania przygotowanych zadań i zdobycia pieczątek akcji.

Na zakończenie akcji w Siechnicach w godz. 12:00 - 17:00 odbędą się otwarte dla wszystkich atrakcje towarzyszące:

  • warsztaty teatralne z Aleksandrą Warchoł i animacje dla dzieci w godz. 12:00 - 14:00,
  • warsztaty literackie dla seniorów z Natalią Dziuba, warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych z Victorem Ficnerskim oraz warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci z Anną Paszkiewicz w godz. 14:00 - 15:15,
  • spotkanie z poetami i ich twórczością na Sali widowiskowej w godz. 16:00 - 17:15,
  • serwis rowerowy, znakowanie rowerów przez Policjanta, Koło Gospodyń Siechniczanki i ich wyroby, Rękodzieło Pani Stanisławy Łomnickiej, otwarta strefa gier planszowych, wymiana książek (bookcrossing), kiermasz książek w godz. 12:00 - 17:00.