Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 26-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
12.06.2019

Okna do domu - co wybrać?

Wybór okna należy do najważniejszych decyzji podejmowanych podczas budowy domu lub robienia w nim generalnego remontu. Polskie firmy od lat umacniają na świecie wizerunek profesjonalnych wytwórców stolarki okiennej. Konsumentom znad Wisły oferują szeroki asortyment i wysokiej jakości okna PVC i aluminiowe. Na które się zdecydować?

Siechnice: Okna do domu - co wybrać?

Zdecydowanie najpopularniejsze okna PVC

Okna plastikowe nie mają sobie równych i to od wielu lat. Początkowo pojawiły się na polskim rynku jako tańszy zamiennik drewnianej stolarki okiennej. Szybko jednak wyrobiły sobie świetną renomę, głównie dzięki połączeniu dobrej jakości i niskiej ceny.

Dzisiaj na okna PVC patrzy się jeszcze inaczej. Wciąż są znacznie tańsze od alternatyw, teraz jednak konsumentów przekonuje głównie wysoki standard ich wykonania oraz dawane przez nie możliwości aranżacji wnętrz. Okna PVC przybierają bardzo zróżnicowaną postać.

- To klient decyduje o tym, czy chce tradycyjne białe ramy, a może skorzysta z nowoczesnych nakładek z aluminium. Zwolennikom stylu modernistycznego czy minimalistycznego polecamy wybór dowolnej barwy, na którą jesteśmy w stanie pomalować nasze okna PVC - zastrzega konsultant producenta okien Hensfort.

Taka stolarka okienna pełni rolę dodatku do wnętrz o prostym wyposażeniu. A co jeżeli ktoś szuka tradycyjnego okna drewnianego, ale nie chce przepłacać i potem jeszcze zajmować się konserwacją ram? Wystarczy wybrane okna PVC pokryć materiałem przypominającym drewno. Taki profil wygląda bardzo elegancko i naturalnie. Nie wymaga jednak regularnego zabezpieczania przed czynnikami atmosferycznymi.

Okna plastikowe wyróżniają bardzo dobre parametry izolacji cieplnej i akustycznej. A biorąc pod uwagę ich odporność na zmiany temperatur i poziom wilgotności, takimi korzyściami można się cieszyć długie dekady.
 

Okna aluminiowe dla najbardziej wymagających

W oczach wielu inwestorów i specjalistów budowlanych okna aluminiowe to obecnie produkty z najwyższej półki. Przy wykorzystaniu wąskich profili umożliwiają stworzenie maksymalnych przeszkleń. Jeżeli komuś marzy się spójne połączenie wnętrza domu i ogrodu, okna z aluminium to rozwiązanie dla niego.

W tym miejscu warto jednak podkreślić, że współcześnie produkowane okna PVC pod względem wytrzymałości i możliwości wstawiania dużych szyb mają podobne właściwości. Można je jednak kupić o wiele taniej, przez co cieszą się powszechnym zainteresowaniem polskich klientów. Nawet zwolennicy prostych nowoczesnych domów aranżują je do swoich potrzeb. Ułatwia to wspomniana już aluminiowa nakładka, którą da się wykonać także w kolorach niestandardowych.

Zaletą omawianych tu okien pozostaje natomiast możliwość poddawania aluminium recyklingowi. Z perspektywy coraz bardziej świadomych konsumentów to ważna kwestia. Zwolennicy okien PVC jednak i tutaj mają swoje argumenty. Zwracają chociażby uwagę na możliwość ich wykonania z materiałów uzyskanych w procesie recyklingu. Poza tym okna PVC są cieplejsze w odbiorze, a wiele z nich wyróżnia się bardzo dobrym wskaźnikiem izolacji ciepła. Dbałość o ograniczenie zapotrzebowania na ogrzewanie stanowi podstawę zmniejszania śladu węglowego danego gospodarstwa domowego. Wybierając okna do swojego domu, warto zwrócić uwagę na zjawisko efektu cieplarnianego i inne istotne procesy rzutujące na współczesny świat. Świadomy wybór stolarki okiennej to jedna z lepszych decyzji, jaką każdy człowiek może podjąć w trosce o budowanie lepszej przyszłości Ziemi. Dzięki temu rzeczywistość oglądana przez własne okna na pewno będzie przyjemniejszym widokiem.


Wczytuję komentarze...