Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 14-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.05.2022

Pogoda w Siechnicach. Od wtorku zacznie się ocieplać

Minione dni w pogodzie to mieszanka deszczu, wiatru, i przebłysków słońca. Temperatury znacznie odbiegały od ciepłych dni, do których zdążyliśmy już przywyknąć. Z opadów deszczu z pewnością zadowoleni byli rolnicy i działkowicze. Również w lasach, gdzie występowało wysokie zagrożenie pożarowe wilgotność ściółki wróciła do bezpiecznego poziomu. Zobacz co przyniosą kolejne dni w pogodzie.

Siechnice: Pogoda w Siechnicach. Od wtorku zacznie się ocieplać
fot. Niebo w czerwcowy wieczór / 06.2021

Poniedziałek, 30 maja

Po ostatnich kilku dniach, w których zdążyliśmy się przyzwyczaić do pochmurnej, wietrznej i deszczowej pogody wreszcie zacznie się rozjaśniać i ocieplać. Jednak zanim to nastąpi, w poniedziałek 30 maja może jeszcze popadać i zagrzmieć, a temperatura osiągnie maksymalnie 17 stopni.

Wtorek, 31 maja

W ostatni dzień maja, który w tym roku przypada na wtorek, na dworze będzie już o wiele spokojniej, a temperatura dojdzie do 19 stopni. Pomimo zachmurzenia i mgły synoptycy nie zapowiadają deszczu.

Środa, 1 czerwca, Dzień Dziecka

Wraz z rozpoczęciem czerwca zapowiadana jest duża zmiana pogody. Już 1 czerwca nastąpi znaczące ocieplenie o około 5 stopni względem dnia poprzedniego dochodząc do 23 kresek. Rozwieje się również większość chmur, które zasnuwały niebo poprzedniego dnia.

Czwartek, 2 czerwca

W czwartek, 2 czerwca przewidywany jest kolejny skok temperatury o kilka stopni, w szczytowym momencie, termometry pokażą 27 stopni Celsjusza. Wieczorem jednak może pojawić się chłodny wiatr, więc warto zabrać ze sobą kurtkę lub bluzę.

Piątek, 3 czerwca

Kolejny dzień ma być najcieplejszym w całym tygodniu, a temperatura osiągnie aż 28 stopni. Na niebie pojawią się chmury, które mogą zwiastować opady. Nie powinny być to jednak obfite ulewy, a raczej przelotny deszcz.

Sobota, 4 czerwca

W sobotę dalej ma być ciepło - temperatura będzie wynosić około do 25 stopni Celsjusza. Rano może wystąpić krótka burza z piorunami, choć do takich szczegółowych prognoz z takim wyprzedzeniem zawsze należy podchodzić z dużą rezerwą. W sobotę może też popadać przelotny deszcz, szczególnie w pierwszej połowie dnia.
 

Czy w tym roku lato zacznie się trochę wcześniej?

Wraz ze znacznym ociepleniem, które przyjdzie do nas w najbliższym tygodniu możemy się zastanawiać, czy w tym roku lato przyszło wcześniej. Wedle długoterminowych prognoz temperatura w czerwcu nie powinna spaść poniżej 20 stopni Celsjusza i w najgorętsze dni będzie może dojść nawet do 30 stopni. W związku z szybkimi i znacznymi zmianami pogodowymi możemy spodziewać się też kolejnych, typowo letnich burz. Wygląda na to, że po raz kolejny pogoda wyprzedza kalendarz.

Więcej informacji pogodowych w naszym serwisie znajdziesz w zakładkach:

  • Więcej
  • w kategorii inne