Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.12.2023

Siechnice: Ostrzeżenie meteo i alert RCB - nadciąga silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru na terenie powiatu wrocławskiego. Prognozy IMGW PIB wskazują na wystąpienie silnych wiatrów o średniej prędkości do 40 km/h, a w porywach do 90 km/h, z kierunku zachodniego.

Siechnice: Siechnice: Ostrzeżenie meteo i alert RCB - nadciąga silny wiatr

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert o następującej treści:

Uwaga! Dzis i jutro (21/22.12) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od 21 grudnia 2023 roku, począwszy od godziny 12:00, do 21 grudnia 2023 roku, do godziny 19:00, z stopniem zagrożenia określonym na pierwszym poziomie i prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 90%.

Następnie od 21 grudnia, od godziny 20:00, do 22 grudnia, do godziny 20:00, stopień zagrożenia wzrasta do drugiego poziomu, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia wynosi 80%. W tym okresie przewidywany jest wzrost siły wiatru z porywami do 90 km/h.

W związku z tym, IMGW PIB i RCB zalecają mieszkańcom zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas podróży oraz zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr. Należy również śledzić aktualizacje i komunikaty meteorologiczne, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami w prognozie pogody.

Silny wiatr, zwłaszcza w połączeniu z niską temperaturą, może potęgować uczucie zimna i stwarzać dodatkowe ryzyko dla osób przebywających na zewnątrz. Mieszkańcy powinni dostosować swoje plany i zachować ostrożność, aby uniknąć ewentualnych niebezpieczeństw związanych z trudnymi warunkami pogodowymi.