Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.12.2023

Siechnice: ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru, które ma obowiązywać w sobotę, 30 grudnia. Niekorzystne warunki pogodowe spodziewane są w całej południowej części kraju. Zobacz szczegóły ostrzeżenia.

Siechnice: Siechnice: ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Szczegóły ostrzeżenia meteorologicznego:

  • Stopień zagrożenia: 1
  • Prawdopodobieństwo: 80%
  • Okres obowiązywania: Od 30 grudnia 2023, godz. 05:00, do 30 grudnia 2023, godz. 10:00.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach mogących osiągnąć do 75 km/h. Kierunek wiatru - z południowego zachódu i zachodu.

Mieszkańcy powinni zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr, oraz dostosować swoje plany podróży, szczególnie w przypadku korzystania z dróg otwartych i mostów, gdzie wiatr może być bardziej odczuwalny. Szczególna ostrożność zalecana jest również podczas spacerów w otwartej przestrzeni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zachęca do śledzenia aktualizacji pogodowych i przestrzegania wytycznych bezpieczeństwa, aby uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z silnym wiatrem. Pomimo że stopień zagrożenia jest określony na pierwszym poziomie, należy pamiętać, że porywy wiatru mogą być nieprzewidywalne i powodować lokalne problemy.