Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.11.2023

Ostrzeżenie meteo: Silny wiatr. Prognoza na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru na terenie powiatu wrocławskiego. Prognozy wskazują na wystąpienie silnych wiatrów o średniej prędkości do 40 km/h, a w porywach do 85 km/h, z kierunku zachodniego.

Siechnice: Ostrzeżenie meteo: Silny wiatr. Prognoza na najbliższe dni

Ostrzeżenie obejmuje okres od czwartku, 23 listopada, od godziny 11:00, do piątku, 24 listopada 2023 roku, do godziny 2:00. Warto zauważyć, że prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi aż 80%.

Przewidywane prędkości wiatru mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas podróży i pobytu na otwartej przestrzeni. W związku z tym, instytut zaleca ostrożność oraz odpowiednie przygotowanie do możliwych utrudnień związanych z silnym wiatrem.

W trakcie silnego wiatru należy przestrzegać wytycznych bezpieczeństwa - zabezpieczyć luźne przedmioty na zewnątrz budynków, unikać niepotrzebnych podróży oraz śledzić informacje meteorologiczne, aby być na bieżąco z ewentualnymi aktualizacjami.

Silny wiatr w połączeniu z niską temperaturą może potęgować uczucie zimna.
 

Ostrzeżenia dla całej Polski

W najbliższych godzinach cała Polska może spodziewać się trudnych warunków atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla różnych rejonów kraju dotyczące silnego wiatru, marznących opadów i intensywnych opadów deszczu.
 

Zimny i wietrzny koniec tygodnia

W najbliższych dniach w Siechnicach będzie chłodno i wietrznie. Można spodziewać się również opadów deszczu, marznącego deszczu i śniegu. Środa przyniesie marznący deszcz, a temperatura utrzyma się między -3°C a 0°C. W czwartek oczekiwane jest zachmurzenie, przy temperaturach między 3°C a 8°C. Na piątek meteorolodzy zapowiadają śnieg i śnieg z deszczem, a temperatura będzie oscylować między -1°C a 5°C. W czwartek i piątek wiatr będzie osiągał średnio prędkość 25-30 km/h.

W weekend również spodziewane są temperatury około 0°C. Wiatr będzie lżejszy, ale dalej odczuwalny - w granicach 15-25 km/h. W sobotę i niedziele może spaść śnieg, jednak będą to przelotne opady.

Więcej informacji o pogodzie w zakładce Pogoda w Siechnicach. Zobacz też: Raport Smogowy dla Siechnic