Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.11.2023

Marta Obuch: Spotkanie z autorką kryminałów

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury na wyjątkowe spotkanie autorskie z Martą Obuch, utalentowaną autorką komedii kryminalnych, poetką, fotografką i dziennikarką. Po spotkaniu odbędą są również warsztaty z autorką na temat języka w relacjach damsko-męskich.

Siechnice: Marta Obuch: Spotkanie z autorką kryminałów
fot. fragment plakatu, mat. Organizatora

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 listopada 2023 roku o godzinie 16:00 w Centrum Kultury w Siechnicach, mieszczącym się przy ulicy Fabrycznej 15. Wstęp na spotkanie jest wolny - każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w fascynującej podróży przez świat literackich tajemnic.

Warsztaty o języku w relacjach damsko - męskich

Spotkanie z Martą Obuch to nie tylko okazja do bliższego zapoznania się z twórczością autorki, ale również możliwość uczestnictwa w interesujących warsztatach. Dla chętnych po spotkaniu, o godzinie 17:00 przewidziane są warsztaty z autorką na temat języka w relacjach damsko-męskich. To unikalna szansa na zgłębienie tajników pisarskiego warsztatu i odkrycie, jak autorka ukazuje subtelności języka w kontekście złożonych relacji międzyludzkich.

O autorce

Marta Obuch, urodzona 5 stycznia 1975 roku w Częstochowie, to autorka znana ze swojego niepowtarzalnego podejścia do gatunku kryminału. Jej debiut literacki, powieść zatytułowana ,,Precz z brunetami!" z 2007 roku, zapoczątkowała serię komedii kryminalnych, w której lekkość fabuły i barwne postaci łączą się z intrygującymi wątkami kryminalnymi. Obuch zdobyła uznanie czytelników, a kolejne jej utwory, takie jak ,,Odrobina fałszerstwa" (2008) czy ,,Miłość, szkielet i spaghetti" (2012), spotkały się z równie dobrym przyjęciem.

Autorka, poza tworzeniem literatury, jest również cenioną poetką i fotografką. Jej wiersze zdobiły strony Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego ŚLĄSK, a fotografia cyfrowa stała się dodatkowym obszarem jej kreatywności, uzupełniającym literackie dokonania.

Projekt "Ciepłe spojrzenie na Siechnice"

Spotkanie z Martą Obuch jest częścią projektu "Ciepłe spojrzenie na Siechnice", który jest sponsorowany przez Kogenerację, należącą do PGE Energia Ciepła. Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zachęca do udziału w cyklu spotkań i warsztatów z polskimi pisarzami, które stanowią niepowtarzalną okazję do spotkania się z twórcami i zgłębienia tajemnic procesu literackiego.