Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.01.2023

Oddaj krew w Siechnicach. Weź udział w akcji oddawania krwi

Doskonała okazja aby zostać bohaterem. W lutym Siechnice odwiedzi mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Akcja skierowana jest zarówno do osób pierwszy raz oddających krew jak i stałych dawców.

Siechnice: Oddaj krew w Siechnicach. Weź udział w akcji oddawania krwi
fot. Plakat kampanii społecznej "Twoja krew, moje życie"

W szpitalach każdego dnia potrzebna jest krew. Nie da się jej uzyskać sztucznie, stąd na wagę złota są osoby, które postanawiają zostać krwiodawcą.

Na 17 lutego (piątek) zaplanowana została akcja wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od godziny 9:00 do 13:00 w autobusie przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach (ul. Jana Pawła II 12) będzie można oddać krew. Pamiętaj, aby wziąć ze sobą dokument tożsamości.

Jeżeli planujesz wziąć udział w akcji lub masz pytania - zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

Kto może oddać krew?

O tym, czy możemy przystąpić do oddania krwi decyduje kwalifikacja przeprowadzana bezpośrednio przed pobraniem.

Do zostania krwiodawcą kwalifikują się osoby pełnoletnie do 65. roku życia, ważące co najmniej 50 kilogramów. Chętni muszą zwrócić uwagę na to, czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie mieli zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii), nie wy wykonywali akupunktury, tatuażu, nie byli leczeni krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu w którym planujemy oddać krew powinniśmy być wypoczęci oraz nie mieć objawów przeziębienia. Przy kwalifikacji należy bezwzględnie poinformować o przyjmowanych lekach. Przed przystąpieniem do oddania krwi poproszeni zostaniemy o wypełnienie ankiety dotyczącej zdrowia.