Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.01.2023

Pracownicy Hasco-Lek wzięli udział w akcji Ultrakrew "Każdy ma swój krwiobieg"

Ultrakrew „Każdy ma swój krwiobieg” to wydarzenie promujące honorowe krwiodawstwo, w które zaangażować można się na dwa sposoby: biorąc udział w charytatywnym biegu lub oddając krew w każdym Centrum Krwiodawstwa w Polsce. Dzięki odbywającej się już od 7 lat akcji, zebrano ponad 3 800 litrów krwi, która dała statystyczną szansę na uratowanie zdrowia i życia dla ponad 24 tysięcy osób. W tym roku koniec zbiórki przypada na 31 stycznia.

Siechnice: Pracownicy Hasco-Lek wzięli udział w akcji Ultrakrew "Każdy ma swój krwiobieg"

Część sportowa Ultrakrwi to bieg wybrzeżem od zachodu do wschodu kraju, a cała trasa liczy ponad 550 kilometrów. Tegoroczni uczestniczy wyruszyli z Rumii, aby po 7 dniach dotrzeć na metę w Piaskach. Do uczestników można było dołączyć w wybranych miejscach, aby wspólnie zachęcać do oddawania krwi, a tym samym ratowania życia.

Aktywnymi uczestnikami sportowej części wydarzenia byli także pracownicy Hasco-Leku, którzy dołączyli do biegaczy i pokonali trasę między molami z Gdyni Orłowo do Gdańska Brzeźno.

Nieodłącznym elementem działalności Hasco-Lek jest wspieranie lokalnych oraz krajowych wydarzeń sportowych, a także inicjatyw charytatywnych. Poprzez włączenie się do akcji ULTRAKREW, chcemy zwiększać świadomość społeczną dotyczącą tego, jak ważne dla ludzkiego życia jest regularne oddawanie krwi. Co więcej, idea wydarzenia jest spójna z misją naszej firmy, którą jest dbanie o zdrowie i komfort życia milionów Polaków.
– stwierdza Agnieszka Han, Członek Zarządu PPF Hasco-Lek S.A.

W akcję mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy Wrocławia i okolic, ponieważ z inicjatywy Hasco-Lek trwa zbiórka w Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ przy ul. Weigla we Wrocławiu, gdzie można oddać krew na hasło „Ultrakrew” w terminie od 23 do 30 stycznia.

Każdy ma swój krwiobieg – to hasło przewodnie naszej akcji, podczas której chcemy motywować wszystkich do działania i uświadamiać, jak dużo może zależeć od nas samych. Chodzi o to, aby pokazać, jak bez nakładów finansowych możemy uratować ludzkie życie. ULTRAKREW organizowana jest już od 7 lat, a z roku na rok coraz więcej osób, a także partnerów włącza się w nią czynnie. Ludzie z natury są dobrzy, czasem tylko potrzebują kogoś, kto wziąłby ich za rękę i pokazał, że można coś zrobić” – mówi Jacek Bastian, maratończyk i inicjator biegu Ultrakrew.

Każda chętna osoba w dalszym ciągu może przyłączyć się do akcji, oddając krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa na hasło „ULTRAKREW”.

Zobacz też: Oddaj krew w Siechnicach. Weź udział w akcji oddawania krwi.