Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.04.2022

Nowoczesny Aquapark na Brochowie coraz bliżej

W pobliżu Siechnic, na wrocławskim Brochowie powstaje warta 35 milionów złotych inwestycja. Nowoczesny Aquapark zajmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego 13 tys. mkw. zajmą tereny zielone. Będzie to obiekt na miarę naszych czasów i oczekiwań - zapewnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Budowa nowoczesnego Aquaparku na Brochowie to doskonała inwestycja, która obejmie nie tylko baseny, ale i rozbudowany kompleks sportowo-rekreacyjny. Inwestycja na Brochowie będzie drugim tego typu obiektem we Wrocławiu. 

Siechnice: Nowoczesny Aquapark na Brochowie coraz bliżej

Nowy kompleks basenowy na Brochowie - zakończenie prac coraz bliżej

Budowa Aquaparku przebiega bez większych zakłóceń, a sprzyjająca pogoda umożliwia utrzymanie płynności wszystkich prac. Obecnie zakończyły się czynności związane z instalacjami wewnętrznymi, elewacją, wylewkami na wszystkich poziomach, kafelkowaniem niecek basenowych oraz ścian. Kończą się prace w saunarium oraz na zewnątrz budynków, gdzie powstaje rozbudowana infrastruktura parkingowa i tereny zielone. Zaangażowanie i tempo prac jest ogromne. Być może już pod koniec czerwca, miasto Wrocław będzie obchodziło huczne otwarcie obiektu.

Kolejny kompleks basenowy w pobliżu Siechnic będzie obejmował nie tylko 4 baseny wewnętrzne z pełną infrastrukturą, ale także basen zewnętrzny- czynny sezonowo. Obiekty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, najmłodszych oraz tych bardziej wymagających, dla których powstaje basen sportowy. W budynku znajdzie się strefa sportowo–wypoczynkowa z salami fitness, siłownią i saunami. Dostępna będzie także przestrzeń do wypoczynku i relaksu.
 

Aquapark na Brochowie - Wrocław stawia na zieloną energię

Kompleks basenowy we Wrocławiu to inwestycja na miarę naszych czasów. Obiekt będzie niskoemisyjny, zasilany zieloną energią, której źródłem będą hybrydowe panele słoneczne. Woda w basenach będzie podgrzewana przy wykorzystaniu energii z gazu. Dodatkowym atutem są podziemne systemy magazynowania wody deszczowej, która ma być wykorzystywana do podlewania zieleni wokół budynku. Obiekt ma być przyjazny nie tylko dla mieszkańców, ale także dla środowiska.

Nowy kompleks basenowy to inwestycja warta prawie 35 milionów złotych. Będzie nim zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Planowane otwarcie obiektu jest przewidziane na początek lata.
 

Basen w Siechnicach - jedna z koncepcji zagospodarowania likwidowanej elektrociepłowni

Pod koniec 2021 roku rozstrzygnięty został konkurs na propozycje rewitalizacji Elektrociepłowni Czechnica. Trzecią nagrodą wyróżniono Patrycję Janiszewską za pracę "Łaźnie publiczne". Studentka przygotowała projekt adaptacji i modernizacji znacznej części elektrociepłowni na obiekt związany z wodą i sportem. Więcej zdjęć i opis projektu w artykule: Rewitalizacja elektrociepłowni - konkurs na projekty rozstrzygnięty. Hotel, basen, centrum multimedialne.

Zobacz też: Baseny Miejskie Termy Jakuba w Oławie

  • Więcej
  • w kategorii sport