Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.05.2022

Kogeneracja Biegaj w Siechnicach. W tym roku zawodnicy ruszą z centrum Siechnic. Trasa, zapisy

Na początku czerwca w Siechnicach odbędzie się kolejna edycja biegu ulicznego o Puchar Burmistrza. W tym roku zmieni się miejsce startu - zawodnicy wyruszą z ul. Kościelnej na wysokości rynku. Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie przy scenie trwających w ten sam weekend Dni Siechnic. Jak co roku zawody cieszą się dużą popularnością - zapisy już trwają, zgłosiło się już ponad 170 zawodników.

Siechnice: Kogeneracja Biegaj w Siechnicach. W tym roku zawodnicy ruszą z centrum Siechnic. Trasa, zapisy
fot. Zawodnicy na trasie biegu w 2021 roku

Kogeneracja Biegaj w Siechnicach - Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 roku. Impreza wpisuje się w plan obchodów 25-lecia nadania praw miejskich i trwających w ten sam weekend Dni Siechnic.

W tym roku zawody rozpoczną się w godzinach przedpołudniowych - uczestnicy wystartują o godzinie 9:00. Już od godziny 7:00 do 8:30 czynne będzie biuro zawodów. Dekoracje zawodników organizatorzy zaplanowali na godzinę 11:30.
 

Trasa zawodów Biegaj w Siechnicach

Start i meta zawodów będzie znajdować się na ul. Kościelnej, na wysokości skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II (rynek). Trasa prowadzić będzie ulicami: Kościelną, Jarzębinową, Staszica, Kwiatkowskiego, Henryka III, Sportową, Księżnej Anny z Przemyślidów, Fabryczną, Kolejową i Szkolną.

Zapisy elektronicznie

Na wydarzenie obowiązują zapisy elektroniczne na stronie Organizatora. Chęć uczestnictwa można zgłosić również w dnu biegu w biurze zawodów. Opłata wynosi od 60 do 100 zł w zależności od daty zapisu. Dla mieszkańców Siechnic do 30 maja opłata startowa obniżona jest do 40 zł. Na trasie będzie mogło wystartować 500 biegaczy dla obu dystansów łącznie.
 

Utrudnienia w ruchu

Jak przy każdej tego typu imprezie należy spodziewać się dużych utrudnień w komunikacji. Ulice po których przebiega trasa będą w godzinach od około 8:30 do 11:30 częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Nie będzie kursować komunikacja miejska. Organizatorzy proszą mieszkańców o wyrozumiałość i stosowanie się do próśb obsługi biegu.


Sponsorem tytularnym imprezy jest Kogeneracja, a organizatorem - Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii sport