Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.07.2024

Szlachetna Paczka: Rekrutacja wolontariuszy ruszyła!

Rozpoczęła się rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce, jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W tym roku poszukiwanych jest 9,5 tysiąca wolontariuszek i wolontariuszy, w tym 766 na Dolnym Śląsku. Bez ich pomocy nie będzie możliwe niesienie celowej pomocy, dostosowanej do specyficznych problemów rodzin. Wolontariat w tym projekcie to oferta dla osób, które pragną widzieć rzeczywiste efekty swoich działań.

Siechnice: Szlachetna Paczka: Rekrutacja wolontariuszy ruszyła!

Wolontariusze docierają do potrzebujących rodzin, samotnych seniorów oraz osób dotkniętych trudnościami losu w blisko 700 miejscach w całej Polsce, pomagając im wyjść z biedy, problemów i bezradności, oraz odzyskać nadzieję, godność i poczucie własnej wartości. Pomagający mogą zyskać nie tylko satysfakcję i radość z niesienia pomocy, ale także zdobyć umiejętności cenione na rynku pracy - zdolność komunikacji i umiejętności interpersonalne.

To już 24. edycja Szlachetnej Paczki. W zeszłym roku program dotarł do 17 012 rodzin w całej Polsce dzięki ponad 12 tysiącom wolontariuszy, a wartość pomocy materialnej od darczyńców wyniosła ponad 74 mln zł.

Aby dołączyć do pomocy w Szlachetnej Paczce, wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl, odbyć rozmowę rekrutacyjną, podpisać umowę i wziąć udział w szkoleniu przygotowującym do roli wolontariusza.

Zmień świat na lepsze. Zgłoś się już teraz!