Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.08.2021

Lidl w Siechnicach otwarty

Budowa Lidla w Siechnicach ma swoją historię. Już na początku 2017 roku w mediach lokalnych głośno było o inicjatywie "Siechnice chcą Lidla". Mieszkańcy zebrali ponad dwa tysiące podpisów pod petycją. Akcję wsparł także Urząd Miejski, a Burmistrz Siechnic wystosował pismo do zarządu spółki Lidl. W kolejnych latach padały różne terminy możliwej realizacji inwestycji. Dopiero pod koniec 2020 roku budowa Lidla w Siechnicach stała się faktem, a 5 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie.

Siechnice: Lidl w Siechnicach otwarty

Oficjalne otwarcie sklepu miało miejsce w czwartek, 5 sierpnia 2021 roku o godz. 6:00. Siechnicki Lidl mieści się przy ul. Opolskiej 34 nieopodal stacji benzynowej Citronex i naprzeciwko Biedronki. Sklep ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1200 mkw, a w obiekcie zostało zatrudnionych 27 osób. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 116 miejsc parkingowych. Placówka będzie czynna:

  • od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 23:00,
  • w niedziele handlowe od 9:00 do 18:00.

W dniu otwarcia na klientów czekały wyjątkowe atrakcje - pokaz gotowania na żywo, strefa grillowa, strefa animacji dla najmłodszych oraz budki z sokami.

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. W nowo otwartym sklepie klienci znajdą wysokiej jakości artykuły w niskich, lidlowych cenach, wyprodukowane w sposób zrównoważony. Na sklepowych półkach nie zabraknie świeżych owoców i warzyw w ramach "Ryneczku Lidla", pieczywa bez konserwantów "Chrupiące z Pieca", a także chętnie wybieranych przez konsumentów marek takich jak: "Pikok" - wędliny, "Pilos" - nabiał, szerokiego asortymentu produktów w "Strefie Wege", jak również kosmetyków wegańskich marki "Cien Food For Skin". W asortymencie znajdziemy także odzież oraz produkty przemysłowe w niskich cenach.

Firma Lidl od lat współpracuje z polskimi producentami, proponując konsumentom wyroby pochodzące zarówno od branżowych liderów jak i mniejszych, lokalnych dostawców. Zawsze, gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą, sieć stawia na polskie produkty.

"Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów. Jednocześnie, by ułatwić planowanie codziennych zakupów rozwijamy aplikację Lidl Plus ułatwiającą zarządzanie domowym budżetem, oferującą liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych. Korzystając z aplikacji, klienci mają również możliwość dokonywania wygodnej płatności mobilnej za sprawą Lidl Pay" - podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

W trosce o lepsze jutro - ekologiczne rozwiązania w sklepach Lidl

W placówkach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, pełne energooszczędne oświetlenie LED - zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu, panele fotowoltaiczne. Powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 11 200 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700.

Kontakt:

informacja prasowa Lidl Polska, inf. własna