Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jakie drzwi balkonowe i tarasowe wybrać?

Odpowiednie drzwi tarasowe i balkonowe powinny być funkcjonalne, solidne i wygodne. Warto wybrać takie, które zapewnią wysoki komfort użytkowania, a także optycznie powiększą dane wnętrze. Wyjaśniamy, jakie systemy są aktualnie najczęściej wybierane.

Siechnice: Jakie drzwi balkonowe i tarasowe wybrać?

Wąskie, mało estetyczne i niewygodne drzwi balkonowe już dawno są przeżytkiem. Dzisiaj wybiera się duże, nowoczesne drzwi na balkon oraz taras, które są funkcjonalne, wytrzymałe i są elementem dekoracyjnym.

Drzwi balkonowe i tarasowe uchylno-przesuwne

Wśród drzwi balkonowych i tarasowych rosnącą popularnością cieszą się systemy przesuwne, gdyż pozwalają na wiele możliwości aranżacyjnych, mają też cenne walory estetyczne i praktyczne. Optycznie powiększą i rozświetlą małe pokoje w mieszkaniach.

Drzwi uchylno-przesuwne pozwolą dodatkowo zaoszczędzić miejsce w pokoju. Ruchome skrzydło, przesuwając się do ściany równolegle, sprawia, że zyskamy sporo przestrzeni, co w zdecydowanie mniejszym stopniu ogranicza swobodę podczas projektowania wnętrz.

Drzwi tarasowe i balkonowe przesuwne typu HS (unoszono-przesuwne)

Drzwi unoszono-przesuwne to rozwiązanie, które sprawdzi się na tarasie lub balkonie, jeśli zależy nam na połączeniu walorów estetycznych i praktycznych. Te przestronne drzwi tarasowe prowadzące z salonu do ogrodu pozwolą doświetlić wnętrza naturalnym światłem, a ze względu na sposób otwierania, mogą zajmować nawet całą ścianę.

Nowoczesne rozwiązanie gwarantuje sztywność i stabilność, a także odporność na odkształcenia. Zaletą dużych drzwi będzie piękny widok na ogród, który można podziwiać zza tarasowej szyby. Są wygodne w użytkowaniu, przy przesuwaniu nie wymagają siły, dzięki wykorzystaniu nowoczesnego mechanizmu.

Drzwi otwierane uchylnie

To jeden z tradycyjnych systemów, ale znacznie mniej praktyczny. Otwierane skrzydło zajmuje całą powierzchnię pomieszczenia, ogranicza swobodę ruchów i aranżacji. Poza tym ten rodzaj drzwi może trzaskać podczas przeciągów. Do wnętrz klasycznych będzie to jednak dobry model.