Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.07.2021

Koncert Tymona Tymańskiego w Siechnicach

W najbliższą sobotę (17.07) w Siechnicach nie lada gratka dla fanów muzyki i twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Piosenki legendarnego artysty zaśpiewa Tymon Tymański. Koncert ten ma być intrygującym powrotem do muzyki i tekstów, które są kanonem polskiego rocka i nigdy nie przestały być aktualne. Zachęcamy do udziału - wydarzenie jest biletowane.

Podczas koncertu Tymon Tymański wykona utwory Grzegorza Ciechowskiego i legendarnej grupy Republika, a także swoje własne, które inspirowane są twórczością artysty.

Tymański/Ciechowski nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m.in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

– zapowiedź Organizatorów

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 17 lipca 2021 roku o godz. 20:00 w Nowej Stodole w Siechnicach przy ul. Piastów Śląskich 24. Bilety w cenie 40 zł dostępne są on-line.