Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 26-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.05.2020

Kolejne pociągi wracają na trasy. Zobacz zmiany w rozkładach

Koleje Dolnośląskie poinformowały o przywróceniu od 1 czerwca kolejnych połączeń. Do rozkładów powróci wiele pociągów - to trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie. Zobacz, które połączenia zostaną przywrócone.

Siechnice: Kolejne pociągi wracają na trasy. Zobacz zmiany w rozkładach
fot. mat. prasowe

Spółka Koleje Dolnośląskie realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Wcześniejsze zmiany, wprowadzone od 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów.

– Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Ten model się sprawdza i w efekcie mamy już za sobą dwa etapy odwieszania połączeń, a dziś możemy ogłaszać wejście w trzeci etap – dodał.

Okres pandemii znacznie ograniczył działalność Kolei Dolnośląskich. W kwietniu, w okresie zawieszenia największej liczby połączeń w regionie, pociągi przewoźnika wykonywały jedynie 45% standardowej pracy eksploatacyjnej. Po przywróceniu 1 czerwca trzeciej już puli połączeń, spółka osiągnie poziom 70%.
 

Wracają połączenia regionalne

Od czerwca 2020 r. na dolnośląskie trasy powróci ponad 50 pociągów Kolei Dolnośląskich. Większość przywracanych połączeń dotyczy składów kursujących codziennie. Zmiany obejmą także połączenia do popularnych miejscowości turystycznych: Kudowy Zdroju i Szklarskiej Poręby.

Przywrócone połączenia obejmą trasy łączące stolicę Dolnego Śląska z Trzebnicą, Wałbrzychem, Jelenią Górą, Bielawą, Zgorzelcem, Miedzylesiem, Krotoszynem i Jelczem-Laskowicami. Dla mieszkańców Siechnic szczególnie istotne będzie przywrócenie połączeń linii D7 Jelcz - Wrocław - Oleśnica - Milicz - Krotoszyn. Wrócą też pociągi na trasach z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego i Kudowy Zdroju oraz z Wałbrzycha do Kudowy Zdroju.

Dodatkowo, wydłużone zostaną wybrane połączenia do Lubania Śląskiego, Głogowa, Jeleniej Góry i Międzylesia. Zmiany obejmą też połączenia do i z Tuplic, które zostaną wydłużone z Legnicy do Wrocławia Głównego.

Poniżej przedstawiamy listę przywróconych połączeń. Przypominamy również, że ze względu na dynamiczną sytuację warto każdorazowo sprawdzać godziny odjazdów na stronie przewoźnika.

Bilety Kolei Dolnośląskich online

Przypominamy, że Pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskali możliwość zakupu biletu na przejazd w Internetowym Systemie Sprzedaży eKD do 5 minut przed planowym odjazdem pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów po wprowadzeniu w kwietniu terminali do płatności bezgotówkowej. Pełna oferta dolnośląskiego przewoźnika jest dostępna również w aplikacji mobilnej SkyCash oraz na platformie KOLEO. W aplikacji SkyCash kupimy również bilety komunikacji autobusowej w Siechnicach.

Zobacz też: Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych trwa. Zobacz zdjęcia


mat. prasowe, własne

Wczytuję komentarze...