Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
9.05.2020

Koleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia - również w Siechnicach

Kolejne pociągi powrócą do kolejowych rozkładów jazdy na Dolnym Śląsku od poniedziałku, 11 maja 2020 r. Na trasy zostanie przywróconych 31 pociągów Kolei Dolnośląskich, w tym na linii D7 przebiegającej przez Siechnice. Zmiany dotyczą przede wszystkim składów kursujących w dni robocze.

Siechnice: Koleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia - również w Siechnicach
fot. mat. prasowe

Decyzja o reaktywowaniu kolejnej puli połączeń to element szerszego planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Spółka pracuje nad nim w porozumieniu z odpowiadającym za organizację ruchu w regionie samorządem województwa.

- Od momentu wprowadzenia pierwszych ograniczeń pracujemy nad planem reaktywowania połączeń. Wiemy jak ważną rolę pełni kolej na Dolnym Śląsku, a w ostatnich dniach dostrzegamy stale rosnące zainteresowania naszymi połączeniami, co przekłada się na stopniowo coraz większą frekwencję pasażerów – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, indywidualnie analizując każde połączenie. Dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów oraz wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu. – zakończył.
 

Plan przywracania połączeń

Uruchomienie dodatkowych pociągów od 11 maja br. to drugi etap odmrażania rozkładu jazdy przez Koleje Dolnośląskie. Poprzednia zmiana, która weszła w życie 1 maja br. przywróciła kursowanie 18 połączeń, głównie w weekendowych rozkładach jazdy. Nowa korekta obejmie w sumie 31 połączeń, kursujących codziennie oraz w dni robocze.

Zwiększy się liczba kursów pomiędzy głównymi miastami regionu a Wrocławiem. Na trasy wyjadą pociągi łączące stolicę województwa z Wałbrzychem, Świebodzicami, Kłodzkiem, Szklarską Porębą, Bolesławcem, Lubinem, Legnicą, Jelczem Laskowicami, Trzebnicą, Bielawą i Lubaniem Śląskim. Będą to pociągi kursujące codziennie oraz w dni robocze.

W pozostałych przypadkach nadal obowiązują zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia 2020 r. Pełna lista zmian oraz aktualny rozkład jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźnika. Poniżej zamieszczamy listę przywracanych połączeń:

Budowa węzłów przesiadkowych w Siechnicach i Św. Katarzynie

Trwa budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych przy stacjach kolejowych w Siechnicach i Świętej Katarzynie. Na obecnym etapie prac należy liczyć się z utrudnieniami na terenie inwestycji - niedostępna jest część miejsc parkingowych, a dojście do dworców odbywa się wyznaczonymi ścieżkami dla pieszych. Przesunięte zostały również przystanki autobusowe przy stacjach kolejowych. Mogą wystąpić również ograniczenia w komunikacji samochodowej - należy śledzić bieżące oznakowanie.

Źródło:
Komunikat Prasowy KD, własne

Wczytuję komentarze...