Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.05.2020

Kolejny etap budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - wkrótce rozpoczęcie prac

W lutym zakończył się przetarg na budowę odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia leżącego na północy. Przypomnijmy, że ma rozciągać się od Łan po Długołękę i mieć około 10 km długości. Jak się jednak okazuje, wykonawcą nie będzie Strabag jak planowano do tej pory, a konsorcjum Kobylarnia i Mirbud, które wygrało przetarg i podpisało umowę z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei. Kontrakt opiewa na 164,7 mln złotych, a prace nad odcinkiem obwodnicy mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Wedle przewidywań droga ma zostać oddana do użytku jeszcze w grudniu 2022 roku lub na początku 2023.

Siechnice: Kolejny etap budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - wkrótce rozpoczęcie prac
fot. materiały Wykonawcy / www.dw-lany-dlugoleka.pl

Zmiana wykonawcy północnego odcinka obwodnicy okazała się konieczna po tym, jak firma Strabag po przygotowaniu projektu zażądała dodatkowej kwoty ponad 70 mln złotych przed przystąpieniem do prac budowlanych. Negocjacje między Samorządem Województwa Dolnośląskiego a wykonawcą doprowadziły do podpisania aneksu, wedle którego Strabag odstępuje od roszczeń, a samorząd przejmuje prawa do projektu za kwotę około 10 mln złotych.

Zgodnie z projektem nowy odcinek rozpocznie się tuż za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu (jest już tam obecnie rondo) i zostanie połączony z drogą krajową nr 98 między Mirkowem i Długołęką. Przebieg drogi zakłada również powstanie dodatkowej infrastruktury, takiej jak mosty, wiadukty, ronda, drogi dojazdowe i skrzyżowania. Nie zabraknie również chodników, ścieżek rowerowych i nowej zieleni, które mają znaleźć się wzdłuż trasy, co powinno zadowolić wszystkich mieszkańców lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...