Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.03.2022

Koleje Dolnośląskie: Zastępcza komunikacja autobusowa, zmiana rozkładów

Od najbliższej niedzieli, 13 marca, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Oprócz zmian w godzinach odjazdów wprowadzona zostanie również komunikacja zastępcza na odcinku Jelcz-Laskowice/Zakrzów Kotowice - Siechnice.

Siechnice: Koleje Dolnośląskie: Zastępcza komunikacja autobusowa, zmiana rozkładów

Główną zmianą na linii D7 kursującej przez Siechnice będzie wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Jelcz-Laskowice - Siechnice oraz Zakrzów Kotowice - Siechnice.

Wstrzymanie ruchu pociągów na tym odcinku spowodowane jest zaplanowanymi przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK remontami wiaduktów i mostów na odcinku Siechnice - Czernica. Przebudowie będą podlegały cztery obiekty, najstarszy wybudowany został w 1909 roku. Po przebudowie prędkość na obiektach będzie mogła wynieść nawet 160 km/h, a wiadukty będą przystosowane do dalszej rozbudowy linii do dwóch torów.

fot. Koleje Dolnośląskie

Rozkład jazdy obowiązywać będzie od 13 marca do 11 czerwca 2022 roku. Aktualne informacje dotyczące kursowania pociągów dostępne są na dworcach, w wyszukiwarkach połączeń oraz na stronie Internetowej przewoźnika.

Zobacz też: Budowa multimodalnych węzłów przesiadkowych zakończona