Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 25-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.09.2019

Dźwiękodzieło dla Mamy i Maluszka

Naukę języka muzyki można porównać do nauki języka obcego. Im wcześniej się zacznie, tym będzie on dla nas bardziej naturalny. Warto więc jak najwcześniej zacząć wprowadzać dziecko w świat dźwięków. Najlepszy ku temu okres to od urodzenia do 3 roku życia maluszka. W szkole śpiewu Dźwiękodzieło od 11 września startują zajęcia dla Mam i Maluszków, które będą służyć umuzykalnianiu dzieci, jak również całościowo wspierać ich rozwój.

Siechnice: Dźwiękodzieło dla Mamy i Maluszka

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 10:30 - 11:15 w Centrum Kultury w Siechnicach. Pierwsze spotkanie już 11 września. Liczba miejsc jest ograniczona i zajęcia są odpłatne, dlatego Organizatorzy polecają wcześniejsze zapisy (tel. 506 615 700, e-mail: [email protected]). Prowadzącą będzie Anna Szul.

Zajęcia będą miały na celu uwrażliwienie na dźwięk, utrwalanie wartościowych treści muzycznych oraz wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka. Podczas spotkań wykorzystywane będą m.in. elementy zajęć sensorycznych (np. kolorowe chusty, piłeczki, piórka, wstążki) oraz instrumenty perkusyjne (by pracować nad prawidłowym poczuciem rytmu).

Warto pamiętać, że nawet z pozoru niezainteresowane tego typu zajęciami dziecko w pełni z nich korzysta. Maluszek rejestruje każdy dźwięk, który się pojawia, a to prowadzi do jego naturalnego umuzykalniania.

Wczytuję komentarze...