Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-01-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.09.2019

Biblioteki w Gminie Siechnice dostępne online – zobacz katalog książek

Biblioteki w Gminie Siechnice udostępniają internetowo listę książek, które posiadają w swoich zbiorach. System pozwala nie tylko w łatwy i bardzo szybki sposób zapoznać się z ofertą, ale także zarezerwować wybrany przez siebie tytuł.

Siechnice: Biblioteki w Gminie Siechnice dostępne online – zobacz katalog książek

Aby znaleźć interesującą nas książkę wystarczy wejść na stronę szukamksiążki.pl (profil "Centrum Kultury w Siechnicach Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach i filie") i użyć wyszukiwarki. Sprawdzimy w niej czy interesujący nas tytuł jest dostępny i w której z bibliotek w naszej gminie go znajdziemy. Jeśli chcielibyśmy daną książkę zarezerwować to konieczna jest rejestracja w serwisie.

Jak to zrobić? Jest to bardzo szybki i prosty proces. Wystarczy na górze strony kliknąć opcję "ZAREJESTRUJ" i zaznaczyć, że jesteśmy posiadaczami karty bibliotecznej. Jeśli jej nie mamy to należy ją założyć w najbliższej z bibliotek w naszej gminie. Podczas rejestracji podajemy adres mailowy oraz numer karty bibliotecznej i ustanawiamy hasło dostępu do konta. Po zarejestrowaniu i potwierdzeniu nowego konta możemy już bez przeszkód wyszukiwać i rezerwować wszystkie interesujące nas tytuły.

System ułatwia nie tylko sam proces wypożyczenia danego tytułu, ale i pozwala zaoszczędzić czas. Dzięki niemu bez przeszkód sprawdzimy, w której z najbliższych bibliotek interesująca nas książka jest dostępna.
 

Tylko 37% Polaków w ubiegłym roku przeczytało książkę

Ułatwienie tego typu może również przyciągnąć do bibliotek wielu nowych czytelników. W ubiegłym roku przeczytanie przynajmniej jednej książki zadeklarowało 37% osób. Nie przeczytanie żadnego tytułu zadeklarowało powyżej 60% ankietowanych. Dane pochodzą z badania Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa w Polsce w 2018 roku.

Podstawowe wskaźniki czytelnictwa w stosunku do poprzednich lat są jednak stabilne. Zainteresowanie czytaniem książek nie rośnie. Ma na to wpływ na pewno wiele czynników m.in. styl życia i sposób spędzania wolnego czasu, popularyzacja rozrywki cyfrowej czy też fakt iż w obecnych czasach książki nie są jedynym źródłem wiedzy i informacji.

Wczytuję komentarze...