Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.01.2022

Bezpieczne ferie z komisarzem Lwem - konkurs dla dzieci

Jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii? Niezależnie od tego czy jeździmy na nartach po stoku, czy zjeżdżamy na sankach z pobliskiej górki możemy nabawić się kontuzji. Jak dbać o siebie i innych podczas zimowych szaleństw? Policjanci z Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami KPP w Kłodzku zapraszają do udziału w konkursie plastycznym.

Siechnice: Bezpieczne ferie z komisarzem Lwem - konkurs dla dzieci

Konkurs ma pomóc dzieciom zapoznać się z zasadami bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych, a także służyć popularyzacji wiedzy na temat prawidłowego zachowania w wolnym czasie spędzanym zimą poza domem.

Uczestnicy mają za zadanie stworzyć niepowtarzalny projekt przedstawiający ich zdaniem najważniejsze zasady dbania o bezpieczeństwo swoje i innych osób między innymi w górach czy na stoku narciarskim. Mają możliwość przedstawić własne pomysły zapobiegania wypadkom w czasie jazdy na nartach, sankach, desce lub łyżwach. Mogą nawiązać również do innych form spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych, na przykład do rzucania śnieżkami, zabawy na śniegu i w okolicach zamarzniętych zbiorników wodnych, a także do zawsze obowiązujących zasad bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Projekt może mieć dowolną postać, od klipu lub filmu, poprzez różnego rodzaju prezentacje multimedialne, aż do prac plastycznych albo innych form interesujących w odbiorze dla rówieśników.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia młodych twórców, a jedynym warunkiem przystąpienia do rywalizacji - opracowanie zasad odpowiedzialnego postępowania w czasie ferii zimowych.

Inspiracją do powstania projektu może stać się film "Bezpieczne ferie z komisarzem Lwem" stworzony przez Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu, w którym komisarz rozmawia z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa podczas zimowego szaleństwa.


Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Prace są przyjmowane do 20 lutego bieżącego roku.

Zgłoszenia można wysłać pocztą na adres: Wydział Prewencji KWP, ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław, osobiście dostarczyć do sekretariatu lub przesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub [email protected]

Video: Mat. Prasowe, Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu