Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-10-2020
Termy Jakuba w Oławie
3.06.2019

Caritas: Oddając zużyty sprzęt możesz wesprzeć misje [aktualizacja]

Caritas w Siechnicach prowadzi zbiórkę używanego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, również niesprawnego. Specjalistyczna firma zajmująca się utylizacją urządzeń odzyskuje z nich surowce, a uzyskane w ten sposób środki finansowe przekazuje na cele misyjne.

Siechnice: Caritas: Oddając zużyty sprzęt możesz wesprzeć misje [aktualizacja]

Aktualizacja (9.06): Akcja prowadzona jest w kolejnych tygodniach na takich samych zasadach.

Zużyty sprzęt można przekazywać od poniedziałku do soboty, 8 czerwca w godzinach 8:00 - 19:00 do siedziby Caritas w Siechnicach - pomieszczenie z boku kościoła. Urządzenia możemy zostawić przed wejściem do pomieszczenia, od strony parkingu. Teren jest monitorowany.

Sprzęt, który odbierany jest w ramach zbiórki to m.in.: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetowidy, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, grzejniki, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory i inne.

Pieniądze z akcji przeznaczone zostaną na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeży Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki. Misjonarki od lat posługują najuboższym w rejonach świata. Siostry obejmują opieką szczególnie nowo narodzone dzieci, m.in. pracując w Szpitalu ginekologiczno-położniczym, gdzie stale brakuje podstawowej opieki medycznej, a śmiertelność kobiet w okresie ciąży jest w dalszym ciągu bardzo wysoka. W ramach akcji wspierany jest również program "Wyprawka dla dzieci" Sióstr Pallotynek w Kamerunie.

Wczytuję komentarze...