Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.06.2020

Burze z gradem - ostrzeżenie meteorologiczne. Zobacz radar burz online

W czwartek, 18 czerwca w godzinach popołudniowych i w nocy możemy spodziewać się burz, lokalnie spadnie grad. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in dla powiatu wrocławskiego. Zobacz radar burz online.

Aktualizacja (18.06.2020 g. 22:00):

Wieczorem podniesiony został poziom ostrzeżenia - z pierwszego na drugi (m.in. dla powiatu wrocławskiego). Przewiduje się opady do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

---

Przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może spaść grad.

Ostrzeżenie ważne jest od godziny 11:00 w czwartek (18.06) do godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek (19.06) godz. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oszacowano na 80%.

Ostrzeżenia stopnia pierwszego i drugiego w trzystopniowej skali obejmują obecnie teren całego kraju. W powiecie wrocławskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Poziom pierwszy ostrzeżenia oznacza, że pojawiają się warunki sprzyjające powstawaniu niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Zjawiska te mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, mogą też wystąpić utrudnienia np. w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju warunków pogodowych.

Poniżej prezentujemy radar burz - mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju. Śledząc wyładowania możemy określić kierunek przesuwania się burz - białe kropki, to wyładowania w ostatnich 20 minutach. Ciemno czerwone - to te dostrzeżone w ciągu ostatnich 2 godzin. Aby zaktualizować należy odświeżyć stronę, (źródło: pl.blitzortung.org)

Zasady zachowania się podczas burzy przedstawia infografika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu: Regionalny System Ostrzegania,
Grafika: rcb.gov.pl