Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.05.2020

Ostrzenie meteo: Burze z gradem. Zobacz radar wyładowań online

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwych burzach z gradem. Komunikaty dotyczą sytuacji pogodowej w poniedziałek, 11 maja. Wyładowania atmosferyczne można zobaczyć na mapie radarowej aktualizowanej na żywo.

Przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami może spaść grad. Ostrzeżenie ważne jest od godziny 13:00 w poniedziałek, 11 maja, do godziny 20:00 tego samego dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oszacowano na 90%.

Poziom pierwszy ostrzeżenia (w trzystopniowej skali) oznacza, że pojawiają się warunki sprzyjające powstawaniu niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Zjawiska te mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne, mogą też wystąpić utrudnienia np. w ruchu drogowym. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju warunków pogodowych.

Poniżej prezentujemy mapę wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju (odśwież stronę aby zaktualizować, źródło: pl.blitzortung.org)

Źródło mapy: pl.blitzortung.org
Źródło komunikatu: Regionalny System Ostrzegania

Wczytuję komentarze...