Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.04.2020

Dlaczego warto zapisać się na kurs Java?

Spora liczba osób nie ma pojęcia, od jakiego języka zacząć swoją karierę z programowaniem. Wielu z nich chciałoby się zapisać na kurs programowania, lecz nie wiedzą, jaki wybrać. Wybór jest ogromny, jednak spora część języków programowania nie jest aktualnie wykorzystywana zbyt często. Statystyki mówią nam jednak jasno, że najpopularniejszym językiem w dalszym ciągu jest Java. Wykorzystuje ją blisko 10 milionów programistów, a z jej pomocą działa aż 7 miliardów urządzeń. Dlaczego warto zdecydować się na jej naukę?

Siechnice: Dlaczego warto zapisać się na kurs Java?

Java jest łatwo do przyswojenia

Java została stworzona jako łatwiejsza alternatywa dla języka C++, który jak wiemy, już sam w sobie jest stosunkowo nietrudnym językiem. Jej składnia jest bardzo przyjazna dla każdego początkującego programisty. Struktura również należy do bardzo przejrzystych oraz nieskomplikowanych. Zatem już na pierwszych zajęciach z kursu Java będziemy w stanie opanować podstawy, a później zając się wykorzystywanie zaawansowanych bibliotek.
 

Elastyczność

Komfort naszej pracy jest niezwykle ważny, czyż nie? Twórcy Javy o niego zadbali i w tym języku proces pisania aplikacji przebiega znacznie szybciej niż w innych. Za tym wszystkim stoi elastyczna implementacja mechanizmów. Kiedy pracujemy w języku Java, możemy wykorzystywać bardzo obszerne, a co najważniejsze, darmowe biblioteki. Spotkamy się w nich z gotowymi fragmentami kodu, które następnie będą mogły zostać przez nas wykorzystane w naszych własnych projektach. Koncepcja bibliotek jest bardzo przemyślana i wraz z dedykowanymi narzędziami pozwala nam na bardzo wygodne tworzenie danego w pełni spersonalizowanego interfejsu graficznego dla danej aplikacji. Dzięki temu finalizowanie swoich projektów przebiega znacznie szybciej. Równie ważna jest przenośność Javy. Jesteśmy w stanie ją uruchomić na każdym sprzęcie oraz systemie operacyjnym. W związku z tym możemy pracować zdalnie z każdego miejsca na całym świecie.
 

Szybkość tworzenia programów

Każdy programista powie nam, że to właśnie w Javie najszybciej tworzy się programy. Dlaczego? Jest to spowodowane bibliotekami, jakie zostały wyżej opisane, lecz także środowiskami IDE. To one są odpowiedzialne za proste śledzenie zmian, jakie zachodzą w kodzie. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo łatwo organizować zadania oraz unikać błędów. Takie działanie z kolei sprawia, że po ukończeniu kursu Java, tworzenie rozbudowanych aplikacji nie będzie zbytnio trudne.
 

Zastosowanie technologii

Nie ma co się oszukiwać, technologia Javy jest podstawą, bez której nie będziemy w stanie tworzyć większości rodzajów aplikacji sieciowych. Ogromna ilość gier, aplikacji mobilnych czy treści internetowych jest napisana właśnie z użyciem języka Java. Wystarczy przytoczyć samego Androida. To właśnie Java stoi za jego działaniem.
 

Zapotrzebowanie na rynku pracy

Prawie połowa ofert pracy dla programistów odnosi się do osób zajmujących się Javą. Jest to język, który występuje niemalże wszędzie i możemy z niego korzystać, na każdej z platform. Google, Amazon, eBay czy Netflix właśnie ci gigancie opierają swoje działanie na kodzie, który został napisany w programie Java. W związku z tym można się łatwo domyślić, że zapotrzebowanie na programistów Java jest ogromne i stale będzie rosło. Dlatego zarobki, w stolicy naszego kraju, programisty, który zajmuje się tym językiem, wynoszą około 7000 złotych. W związku z tym, jeśli zastanawiamy się, na jaki kurs programowania się zdecydować odpowiedź jest tylko jedna. Java to język, który zapewnia nam dobrą pracę teraz, jak i w przyszłości.


Wczytuję komentarze...