Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.09.2022

Bezpłatne badania mammograficzne w Siechnicach

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED w trzecim tygodniu września zaparkuje w Siechnicach. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi bez skierowania od lekarza.

Siechnice: Bezpłatne badania mammograficzne w Siechnicach

Pracownia mobilna będzie stacjonować w środę, 14 września od 10:00 do 16:00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Siechnicach. Wymagana jest rejestracja pod numerem 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej.

Bezpłatna mammografia finansowana jest przez NFZ ubezpieczonym Paniom w wieku 50 - 69 lat, które: nie miały wykonanej mammografii przez ostatnie 2 lata, są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte pacjentki, które mają już zdiagnozowane wcześniej zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Pamiętajmy! Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego na badanie należy się stawić o czasie uzgodnionym podczas rejestracji a podczas niego mieć maseczkę ochronną.