Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Poland Business Run dla mieszkanki Siechnic

Do charytatywnego biegu Poland Business Run 2022 zgłosiło się już ponad 31 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą potrzebującym. Wśród beneficjentów jest m.in. Agata z Siechnic, która przeszła mastektomię i potrzebuje rehabilitacji.

Siechnice: Poland Business Run dla mieszkanki Siechnic

Biegając pomagasz mieszkance Siechnic

43-letnia Agata z Siechnic chorowała na dwa różne nowotwory i dwukrotnie odbyła leczenie onkologiczne. W wyniku raka piersi w 2020 r. przeszła radykalną mastektomię i usunięcie 20 węzłów chłonnych, przez co cierpi na dolegliwości bólowe i ograniczony zakres ruchu prawej ręki. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzyma możliwość udziału w profesjonalnym turnusie rehabilitacyjnym, a także wsparcie psychologiczne.

Staram się swoim własnym życiem, każdego dnia dawać przykład, że choroba to nie wyrok i że trzeba walczyć o normalność. Mnie w najtrudniejszych momentach choroby trzymała myśl o graniu w tenisa, wychodziłam na kort nawet pomiędzy cyklami chemioterapii. Może się to wydawać absurdalne, żeby osoba bez węzłów chłonnych, z tak ograniczoną sprawnością zwłaszcza prawej ręki, trenowała właśnie taki sport. Lekarze mimo początkowego odradzania kontynuacji treningów, szybko zrozumieli, że tenis znacząco poprawia moją sprawność, a także ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne organizmu. Sport, aktywność fizyczna jest bardzo ważna i daje ogromną moc. Takie inicjatywy jak Poland Business Run są potężną kumulacją tej siły i energii, tak potrzebnej osobom dotkniętym chorobą
– podkreśla Pani Agata, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Plany i codzienne działania beneficjentki są warte zauważenia i docenienia. Pani Agata jest autorką bloga Koloroweraki.pl, Onkobazy.pl oraz założycielką i jedyną moderatorką publicznej grupy na kanale Facebook, która w tym momencie liczy ponad 1300 członków – pacjentów onkologicznych oraz osób wspierających innych w chorobie. Na blogu Pani Agata dzieli się swoimi własnymi doświadczeniami onkologicznymi, ale przede wszystkim stara się pokazać, że leczenie i zdrowienie może mieć różne, optymistyczne barwy. Co więcej – pokazuje też, że mimo choroby można realizować swoje własne pasje czy kontynuować ulubione treningi.

Uznaję, że życie po diagnozie onkologicznej ma być po prostu... życiem. W wyniku zachorowania na dwa różne nowotwory przeszłam radykalną mastektomię oraz usunięcie 20 węzłów chłonnych, oprócz dolegliwości bólowych pozostał mi także ograniczony zakres ruchów prawej ręki. Chciałabym jednak normalnie funkcjonować, realizować swoje plany i marzenia. Intensywna rehabilitacja wpływa znacząco na moje życie – zmniejsza ból, poprawia zakres ruchów, a to przekłada się bardzo wyraźnie także na moje samopoczucie psychiczne
– tłumaczy Agata.


Kto może wziąć udział w Poland Business Run?

Pomóc można, biorąc udział w zawodach Poland Business Run. Jest to bieg dla pracowników, managerów, kadry zarządzającej, właścicieli firm – bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły.
 

Rywalizacja tradycyjna lub wirtualna

W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km.

Pomóc można także poprzez wpłacanie darowizny na stronie oraz wsparcie akcji "Pomagam Bardziej". Zapisy do wirtualnej edycji biegu trwają do 31 sierpnia.