Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.05.2020

Apel do działkowców: Kradzieże, odpady wielkogabarytowe

Zamieszczamy komunikaty ROD Tulipan w Siechnicach. Zarząd ostrzega o wzroście liczby kradzieży na terenie ogródków. Kolejną informacją jest apel do działkowców o zachowanie porządku na częściach wspólnych.

Siechnice: Apel do działkowców: Kradzieże, odpady wielkogabarytowe

Komunikat ROD Tuilpan w Siechnicach dot. utrzymania porządku:

Obszar Rodzinnego Ogrodu Działkowego Tulipan w Siechnicach jest terenem niezamieszkałym. Z takiego obszaru nie są wywożone odpady wielkogabarytowe. Gromadzenie takich odpadów przy bramach wjazdowych na teren ROD Tulipan jest objawem braku szacunku wobec wszystkich działkowców. Zadbany ogród to wizytówka jego użytkowników, jak i całego Polskiego Związku Działkowców. Działkowcy, jako Ci, którzy są ściśle związani z przyrodą i ekologią, powinni szczególnie szanować zasady współżycia społecznego.

Warto zatem przypomnieć, aby działkowcy ROD Tulipan wraz z wiosennymi porządkami zadbali także o segregację i wywóz odpadów. Rodzinne ogrody działkowe mają bowiem służyć im samym. Dużo lepiej się odpoczywa w pięknym, uporządkowanym, zielonym otoczeniu.

Zwracamy się prośbą do wszystkich działkowców o dbałość o porządek na działkach i częściach wspólnych ogrodu. Działkowcy powinni zwrócić też uwagę na czystość terenu bezpośrednio sąsiadującego z ROD.

Nie należy wystawiać:

  1. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD, RTV, itp.),
  2. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
  3. zużytych opon (nie większe niż opony z samochodów osobowych),
  4. odpadów budowlanych i rozbiórkowych.


Prezes ROD "Tulipan" w Siechnicach
Jarosław Waszkiewicz

Zarząd ROD Tuilpan w Siechnicach odnosi się również do tematu kradzieży: nasilają się kradzieże na terenie ogródków działkowych. Prosimy o nie zostawianie w altankach wartościowych przedmiotów - czytamy w kolejnym komunikacie.

Zobacz też: Obowiązek zasłaniania ust i nosa na działkach - PZD wyjaśnia.