Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 31-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.04.2020

Obowiązek zasłaniania ust i nosa na działkach - PZD wyjaśnia

Obowiązek stosowania maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej wprowadzony został 16 kwietnia. Czy korzystając z ogródków działkowych również mamy obowiązek zakrywania ust i nosa?

Siechnice: Obowiązek zasłaniania ust i nosa na działkach - PZD wyjaśnia

Do tematu odniósł się Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców. W komunikacie czytamy, że na gruncie rozporządzenia brak jest podstaw dla przyjęcia, aby tereny ROD zostały objęte obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Jednak pomimo tego warto zastosować się do zalecenia korzystania z maseczek w częściach wspólnych ogrodów działkowych.

Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców:

W związku z licznymi zapytaniami od działkowców o interpretację znowelizowanych przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w/s ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w kontekście terenów ROD, KZ PZD informuje, że na gruncie rozporządzenia brak jest podstaw dla przyjęcia, aby tereny ROD zostały objęte obowiązkiem zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki (§18 rozporządzenia).

Mając na uwadze potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa działkowców i członków ich rodzin podczas pobytu w ROD, Krajowy Zarząd PZD apeluje jednak, aby osoby przebywające na terenach wspólnych ROD, pomimo braku prawnego nakazu, dobrowolnie stosowały zabezpieczenia wg zasad analogicznych do obowiązujących na terenach dostępnych publicznie. Warto podkreślić, że rozporządzenie w taki sposób reguluje m.in. przebywanie na terenie nieruchomości wspólnych w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (§ 18 ust. 1 pkt 2 lit d) rozporządzenia).

Warszawa 17.04.2020 r.

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...