Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.11.2022

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny - „Święta Noc” w Oławie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Centrum Sztuki w Oławie ma przyjemność zaprosić Państwa na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Instytucji kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywującej tradycje narodowego dziedzictwa oraz promującej polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe – będące kwintesencją działalności artystycznej Zespołu, wokalno-instrumentalne – muzyki klasycznej i religijnej, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska – będące wynikiem poszukiwań nowych form wyrazu artystycznego.

Siechnice: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny - „Święta Noc” w Oławie

„Święta noc” to koncert ujmujący ciepłem i magią świąt Bożego Narodzenia, w którym znajdują się najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W programie usłyszymy kolędy w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny: „Bóg się rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Cichą Noc”, „Oj maluśki” oraz „Adeste fideles”.

Istotne znaczenie w programie tym zajmują autorskie opracowania założyciela Zespołu do słów Kazimierza Szemiotha: „Na pasterkę gorole”, „Pasterze nie zwlekali”, Święta to biele” oraz „Polonez-kolęda”. Całość programu ubarwiona jest góralskimi gawędami Hanny Nowobilskiej, które wprowadzają słuchaczy w niepowtarzalny świąteczny klimat.

Zapraszamy 18 grudnia o godzinie 17:00 i 19:30 do OWE Odra w Oławie przy ul. Młyńskiej 3. Bilety w cenie 120 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl