Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Obchody Święta Niepodległości w Siechnicach. Z ratusza zabrzmi hejnał Siechnic

Już w najbliższy piątek obchodzić będziemy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W całym kraju i poza granicami odbędą się uroczystości upamiętniające 11 listopada 1918 roku. Również Siechnice uczczą Święto Niepodległości - oficjalne obchody odbędą się w kościele oraz na rynku, a z ratusza zostanie odegrany po raz pierwszy hejnał Siechnic.

Siechnice: Obchody Święta Niepodległości w Siechnicach. Z ratusza zabrzmi hejnał Siechnic

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Jak co roku Siechnice włączają się aktywnie w obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Przypominają o tym również udekorowane flagami ulice wokół ratusza. 

Lokalne uroczystości 11 listopada rozpoczną się o godzinie 12:30 uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach. 

Po mszy zaplanowany jest przemarsz w kierunku ratusza, w którym uczestniczyć będą poczty sztandarowe, orkiestra, uczniowie szkół w historycznych strojach. Tam po oficjalnych przemówieniach i wspólnym odśpiewaniu pieśni patriotycznych po raz pierwszy odegrany zostanie hejnał miasta Siechnice.

Zobacz zdjęcia z ubiegłych lat:

Hejnał Siechnic zabrzmi po raz pierwszy

W tym roku Siechnice świętują 25-lecie nadania praw miejskich. Władze miasta, chcąc uczcić ten jubileusz przeprowadziły konkurs na utwór, który miał stać się hejnałem Siechnic. Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem - wpłynęło blisko 80 zgłoszeń z całego kraju.

Jury pod przewodnictwem doktora Adama Porębskiego z akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca mieszkającemu w Siechnicach muzykowi Piotrowi Matuszewskiemu.

Hejnał Siechnic zabrzmi po raz pierwszy publicznie podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości.