Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 09-05-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.05.2019

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Siechnic

Miejskie Koło Wędkarskie Zacisze organizuje Otwarte Zawody o Puchar Burmistrza Siechnic. Rywalizacja odbywać się będzie na części wędkarskiej zbiornika wodnego Błękitna Laguna. 

Zawody odbędą się w niedzielę, 19 maja 2019 roku. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 8:00. Wcześniej - od godziny 7:00 odbywać się będzie losowanie stanowisk i odprawa. Na godzinę 12:00 zaplanowano zakończenie zawodów i ważenie ryb, a godzinę później wręczone zostaną puchary. Organizator zapowiada również poczęstunek.

Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych może nastąpić przełożenie zawodów na inny termin. Zachęcamy do uczestnictwa i śledzenia rywalizacji. Więcej informacji na stronach Miejskiego Koła Wędkarskiego "Zacisze".

Miejskie Koło Wędkarskie "Zacisze" należy do Polskiego Związku Wędkarskiego. Historia PZW, największego stowarzyszenia polskich wędkarzy sięga 1879 roku. Zgodnie z prawem aby łowić na wodach Polski należy posiadać kartę wędkarską. Aby ją zdobyć należy złożyć wniosek we właściwym dla miejsca zamieszkania starostwie powiatowym. Ponadto do wyrobienia karty niezbędne jest zaświadczenie o zdaniu egzaminu ze znajomości ochrony i połowu ryb. Egzamin taki można przeprowadzić przy Kole Wędkarskim. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolnione są dzieci do lat 14 łowiące pod opieką osoby posiadającej kartę oraz cudzoziemcy czasowo przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...