Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Operetka Wrocławska zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek w Siechnicach

Wyjątkowe wydarzenie w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach. W radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w aranżacjach operowych, operetkowych, musicalowych i jazzowych.

Siechnice: Operetka Wrocławska zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek w Siechnicach

W repertuarze koncertu znajdziemy popularne kolędy takie jak Gdy się Chrystus rodzi, Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Mizerna cicha, Gdy śliczna Panna czy Przybieżeli do Betlejem. Nie zabraknie również mniej znanych utworów wywodzących się z kultury ludowej. Utwory muzyczne przeplatane będą ciekawostkami dotyczącymi ich genezy w polskiej kulturze i tradycji - zapowiadają organizatorzy.

Aranżację kolęd i pastorałek opracował Ivan Zhukov. Wykoknawcami będą: Sybilla Michałek, Liza Wesołowska, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski – śpiew, Maciej Michałkowski – słowo.

Koncerty kolęd i pastorałek odbędą się 28 grudnia 2022 roku, o godzinie 17:00 w Siechnicach (kościół p.w. Niepokalanego Serca NMP) oraz tego samego dnia o godzinie 19:30 w Łozinie (sanktuarium Matki Bożej Bolesnej).

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało założone w roku 65-lecia sztuki operetkowej we Wrocławiu (2020). W swoich działaniach skupia się na krzewieniu tego gatunku muzycznego, poprzez organizację oryginalnych i niestandardowych projektów społeczno-kulturalnych: koncertów, spektakli, recitali i widowisk. Ze względu na obserwowany zanik tej dziedziny sztuki muzycznej, postawiliśmy sobie za cel przypomnienie najważniejszych dzieł operetkowych polskich i zagranicznych kompozytorów w atrakcyjnej wokalnie i instrumentalnej formie wyrazu.

Założyciele stowarzyszenia to uznani w środowisku artystycznym działacze, animatorzy kultury i artyści z powodzeniem realizujący wiele projektów artystycznych i edukacyjnych skupiających się na gatunku operetkowym. Dlatego też działalność organizacji czerpie z ich dokonań i doświadczenia na polu krzewienia sztuki wysokiej oraz organizacji wydarzeń na najwyższym poziomie. Cele regulaminowe Stowarzyszenia Operetka Wrocławska zakładają odbudowę tradycji tego gatunku muzyki na terenie całej Polski.

Koncerty sfinansowane są ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.