Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Pościele naturalne – czy warto wybrać pościel wykonaną z bawełny?

Sypialnia jest naszą oazą spokoju, w tym miejscu wszystko powinno być idealne, tak aby nasz wypoczynek nie był niczym zakłócony. Jednym z produktów, który ma duży wpływ na nasz sen jest pościel, która przynajmniej przez kilka godzin każdego dnia ma styczność z naszym ciałem. Komplety mogą być zdobione naprawdę pięknymi wzorami, jednak nic z tego jeśli materiał będzie drażnił naszą skórę. Jaką więc wybrać pościel?

Siechnice: Pościele naturalne – czy warto wybrać pościel wykonaną z bawełny?

Naturalny materiał

Materiał, z którego uszyta jest pościel powinien być delikatny dla skóry, absolutnie nie powinniśmy wybierać szorstkich i sztywnych tkanin, które mogą podrażnić skórę. Tkanina powinna być również przewiewna oraz regulować poziom ciepła, dzięki temu ciało się nie przegrzeje ani nie zapoci podczas snu. Wyżej wymienione cechy posiadają pościele wykonane z naturalnych materiałów, najbardziej popularna jest bawełna, po za wyżej wymienionymi cechami jest bardzo trwała, dlatego tego typu pościele spełniają swoją funkcję przez długi okres użytkowania.

Bawełna to materiał, z którego produkuje się wiele różnych rodzajów tkanin, różnią się one między sobą detalami, jednak mają cechy wspólne, o których wcześniej wspominaliśmy. Poniżej znajdziesz rodzaje bawełnianych tkanin, z których produkuje się między innymi pościel:

  • Kora
  • Satyna bawełniana
  • Bawełna płaska
  • Jersey (dzianina)
  • Frotte
  • Flanela
  • Makosatyna
     

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując pościel z bawełny?

Pościel powinna być dobrana nie tylko pod względem rodzaju tkaniny, ważny jest również rodzaj zapięcia oraz rozmiar.

Jak wybrać rozmiar pościeli?

Pościel powinna być na tyle duża abyśmy mogli się nią przykryć, powinna być również dopasowana do naszej kołdry, inaczej może się ona przesuwać podczas snu co w efekcie będzie bardzo niekomfortowe. W Polsce rozmiary kołder i pościeli są takie same, dlatego jeśli posiadasz kołdrę 160x200 to dobierz pościel o takich samych wymiarach czyli również w rozmiarze 160x200.

Duże łóżko – jedna czy dwie pościele?

Jest to sprawa indywidualna, na duże łóżko równie dobrze sprawdzi się duża pościel np. https://i-posciel.pl/posciel-bawelniana-200x220 , lub dwie w mniejszych rozmiarach. Warto wspomnieć że jeśli zdecydujemy się na dwie pościele to nie powinny być one mniejsze niż 140x200, taki rozmiar idealnie nadaje się dla jednej osoby, ponad to w zestawie zazwyczaj posiada tylko jedną poszewkę. Duża pościel posiada dwie poszewki na poduszki.

Rodzaj zapięcia – nowocześnie czy tradycyjnie?

Aktualnie najczęściej spotykanym rodzajem zapięcia jest zamek błyskawiczny, pozwala on na szybką i bezproblemową wymianę poszewek na inne, problem może pojawić się w momencie uszkodzenia zamka, może okazać się że naprawą będzie musiał zając się specjalista. W przypadku guzików mimo iż wymiana zajmuje nieco więcej czasu, awarię możemy naprawić sami. Guziki coraz rzadziej wykorzystywane są jako forma zapięcia, czasami możemy je spotkać w pościelach z kory, które wykorzystywane są do aranżacji sypialni w typie rustykalnym.

Artykuł powstał przy pomocy sklepu https://i-posciel.pl