Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.05.2024

Spotkanie z Markiem Dąbrowskim, uczestnikiem 49. Polskiej Wyprawy Antarktycznej (zmiana terminu)

Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie zaprasza na niezwykłe spotkanie z Markiem Dąbrowskim, uczestnikiem 49. Polskiej Wyprawy Antarktycznej. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18:00 (spotkanie odwołane, będzie przeniesione na inny termin). Obowiązują zapisy.

Siechnice: Spotkanie z Markiem Dąbrowskim, uczestnikiem 49. Polskiej Wyprawy Antarktycznej (zmiana terminu)

Aktualizacja (4.06.2024): Spotkanie zostało odwołane i będzie przesunięte na inny termin. Gdy tylko otrzymamy informację o nowym terminie zaktualizujemy artykuł.

---

Kim jest Marek Dąbrowski?

Marek Dąbrowski, rodowity sobótczanin, to prawdziwy pasjonat polarnictwa i fotografii. Był uczestnikiem całorocznej 46. Polskiej Wyprawy Antarktycznej, która miała miejsce od grudnia 2021 do lutego 2023 roku oraz letniej grupie inwestycyjnej, pracującej na Stacji "Arctowski" pod biegunem południowym.

Dąbrowski jest także amatorem historii współczesnej oraz miłośnikiem języka i kultury czeskiej. Jego przygoda z fotografią zaczęła się około 40 lat temu, kiedy to zakupił swój pierwszy aparat fotograficzny. Od tego czasu, kierując się amatorską chęcią dokumentowania otaczającego świata, uwiecznia na zdjęciach ulotne chwile, najbliższe osoby oraz zmieniający się krajobraz.

Pasje i zainteresowania

Oprócz polarnictwa, Marek Dąbrowski interesuje się historią, a od 2006 roku jest aktywnym rekonstruktorem okresu wojen napoleońskich. Jako kanonier I Pułku Strzelców Konnych im. Księcia J. Poniatowskiego, często bierze udział w inscenizacjach historycznych, strzelając z armaty.

W jego życiu niezwykle ważne miejsce zajmuje rodzina. Czas spędzany z żoną i trójką dorosłych dzieci, najlepiej aktywnie i towarzysko w górach lub na żaglach, to dla niego priorytet. Dąbrowski lubi również odkrywać mało uczęszczane ścieżki w Masywie Ślęży.

Wydarzenie w Bibliotece

Podczas spotkania w Bibliotece Publicznej w Świętej Katarzynie, Marek Dąbrowski opowie o swoich doświadczeniach i pasjach. Będzie to okazja do poznania szczegółów życia na stacji polarnej i wyzwań jakie niesie ze sobą przebywanie w ekstremalnych warunkach.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zapisać - wejściówki można odebrać w bibliotece. Zapraszamy wszystkich miłośników przygód i fascynujących opowieści o odległych zakątkach świata do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82
Data: środa, 5 czerwca
Godzina: 18:00
Kontakt: Tel. (71) 311 62 63
Bezpłatne wejściówki do odbioru w bibliotece.