Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.06.2024

Spotkanie pszczelarskie w Bibliotece w Żernikach Wrocławskich

Pszczoły są kluczowymi zapylaczami roślin, co zapewnia bioróżnorodność ekosystemu i obfite plony. Produkują miód, który jest nie tylko smacznym przysmakiem, ale również ma właściwości zdrowotne, antybakteryjne i wspomagające odporność. Każdy jego rodzaj ma unikalny smak i zapach, zależnie od roślin, z których pochodzi nektar.

Aby poznać lepieĵ te owady Biblioteka w Żernikach Wrocławskich zaprasza na spotkanie pszczelarskie.

Siechnice: Spotkanie pszczelarskie w Bibliotece w Żernikach Wrocławskich

Spotkanie poprowadzi pani Urszula, doświadczona nauczycielka i pedagog specjalizująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Reprezentuje ona Gospodarstwo Dóbr "6 Czapli", które prowadzi pasiekę zlokalizowaną przy siechnickim lasku, za szklarniami i od 2018 roku dostarcza lokalny miód.

Tematem przewodnim spotkania będzie cyfra 6, symbolizująca sześć nóg pszczoły i sześć ścian komórki w plastrze miodu.

Podczas spotkania m.in. praca z woskiem, obserwowacja żywych pszczół w miniulu oraz degustacja różnych rodzajów miodu. Dla każdego uczestnika przewidziany pamiątkowy medal.

Prelekcja odbędzie się w czwartek, 20 czerwca 2024 roku o godz. 15:00 w Bibliotece w Żernikach Wrocławskich przy ul. Kolejowej 7a. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Kontakt i informacje - tel. (71) 311 33 21.