Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Chcesz wynająć swoje mieszkanie? O tym musisz pamiętać!

Mieszkania na wynajem rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki, a w szczególności w Warszawie. Nie powinien więc dziwić wzrost osób, które inwestują w tego typu nieruchomości tylko po to, żeby móc zarobić poprzez ich wynajęcie. W końcu podaż jest generowana przede wszystkim poprzez popyt. Duże miasta nieustannie przyciągają bardzo dużą ilość ludzi. Są wśród nich chociażby studenci czy młode rodziny. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że zakup mieszkania pod wynajem jest opłacalny i szybko się zwraca. Jednak żeby rzeczywiście tak było, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. O co warto, zadbać zanim udostępnimy najemcom nasze cztery kąty?

Siechnice: Chcesz wynająć swoje mieszkanie? O tym musisz pamiętać!

Określ grupę odbiorców

Zanim zaczniesz prowadzić jakiekolwiek działania, zapoznaj się z realiami rynku nieruchomości. Mogą się one znacznie od siebie różnić w zależności od lokalizacji, dlatego warto szukać informacji z miasta lub regionu. Dobrze jest na bieżąco obserwować zachodzące zmiany cen oraz standardów. Na podstawie tych czynników należy skonstruować ofertę, która im bardziej będzie wpisywać w aktualne tendencje, tym łatwiej ją wynajmiesz. Oprócz tego ważne jest określenie grup docelowych. Za kryteria należy przyjąć metraż, ilość pokoi, a przede wszystkim położenie mieszkania. W końcu, jeżeli znajduje się ono w bliskiej okolicy uczelni wyższej, to wśród chętnych będą przeważać studenci. Jeśli nieruchomość to duży loft w centrum miasta, zainteresowane będą nim przede wszystkim osoby z zagranicy, które są oddelegowane do pracy na wysokich stanowiskach w korporacjach międzynarodowych. Obie te grupy mają zupełnie odmienne oczekiwania, chociażby w kwestii umeblowania i wykończenia mieszkania. Należy to uwzględnić podczas przygotowań oraz konstruowania ogłoszenia.
 

Stwórz odpowiednią ofertę

Kluczem do wynajęcia swojego mieszkania jest stworzenie odpowiedniej oferty, która przyciągnie pożądanych odbiorców. Bez dobrej prezentacji nawet na najbardziej atrakcyjne mieszkanie nikt nie zwróci najmniejszej uwagi. Przede wszystkim powinno ono zawierać dobrej jakości zdjęcia. Jest to ten element, na który jako pierwszy patrzy się w wyszukiwarkach nieruchomości. Dlatego warto jest się skupić właśnie na nim. Fotografie powinny przedstawiać wszystkie pomieszczenia, w których należy zadbać o porządek. Ważne jest również oświetlenie, dlatego najlepiej wykonać je w ciągu dnia. Można także zwrócić poprzez nie uwagę na te elementy, które są charakterystyczne i wyjątkowe. Dobre ogłoszenie to także treść zawierające kluczowe wiadomości. Im bardziej szczegółowa będzie, tym mniej pojawi się telefonów z pytaniem o dodatkowe informacje. Oczywiście koniecznym punktem jest podanie kosztów oraz opis pokoi. Dodatkowo można podać jakie kluczowe lub ciekawe miejsca znajdują się w okolicy oraz wymienić najbliższe przystanki komunikacji miejskiej.
 

Skorzystaj z profesjonalnej wiedzy

Chociaż wynajem mieszkań jest dochodową działalnością, to wymaga wyjątkowo dużego zaangażowania. Tym bardziej, jeżeli nie znamy rynku nieruchomości ani związanego z nim prawa. Już samo szukanie wiarygodnego najemcy i sprawdzanie każdego z kandydatów jest zajęciem bardzo czasochłonnym, a także stresogennym. Może się także zdarzyć, że samo sporządzenie umowy będzie spędzało nam sen z powiek. Właśnie do takich osób skierowana jest usługa zarządzania najmem, którą obecnie oferuje większość biur nieruchomości. Dzięki temu z naszych barków schodzi cały proces poszukiwania odpowiedniego najemcy wraz z kontrolą jego wypłacalności i wiarygodności. Jednak na tym nie kończą się zadania zarządcy. Po podpisaniu umowy zajmuje się on także pełną obsługą lokalu, również podatkową, a także rozliczaniem czynszu oraz pozostałych opłat. W taki sposób możemy uniknąć niepotrzebnego stresu, tym bardziej, jeżeli wynajem jest obok pracy dodatkowym źródłem dochodu. Zarządzanie najmem ogranicza nasze działanie dosłownie do comiesięcznego monitorowania wpływów na konto.