Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Przemyślane wnętrza, czyli projekty domów jednorodzinnych parterowych od Domowe Klimaty

Parter, parter z poddaszem użytkowym, a może piętro? Polacy coraz rzadziej decydują się na wielokondygnacyjne budynki. Zdecydowanie najbardziej popularne są domy parterowe. Atrakcyjnie wyglądają, zapewniają dużą przestrzeń i są mniej kosztowne w budowie. Wśród projektów można znaleźć propozycje odpowiednio dopasowane do oczekiwań różnych klientów. Sprawdź ofertę pracowni Domowe Klimaty.

Siechnice: Przemyślane wnętrza, czyli projekty domów jednorodzinnych parterowych od Domowe Klimaty

Polacy wybierają parter z poddaszem użytkowym

Od lat zmniejsza się powierzchnia domów budowanych przez Polaków. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przez dekadę średni metraż spadł o około 10 mkw. Duże znaczenie mają tutaj koszty budowy. Różne analizy pokazują, że średnio jeden metr budowy do stanu deweloperskiego to wydatek ponad 6 tys. zł. Przy dużym metrażu inwestycja wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

Wyniki badania przeprowadzonego w 2022 roku przez Oferteo pokazały, że aż 81% respondentów zdecydowałoby się na obiekt parterowy, a 50% wolałoby parterowy z poddaszem użytkowym. Takie decyzje wynikają z wielu czynników. Możliwe, że dom parterowy będzie droższy od obiektu o takiej samej powierzchni z poddaszem użytkowym o 10–20%. Jednak dwie kondygnacje można łatwo podzielić na strefę dzienną i nocną – sypialnie mogą znajdować się na górnym poziomie.

Jakie dostępne są projekty małych domów parterowych na domoweklimaty.pl? Propozycji jest bardzo dużo. Sprawdź, jakie dają możliwości!

Mały domek parterowy – co może zapewnić?

Na niewielkiej powierzchni użytkowej można zagwarantować mieszkańcom przestrzeń i oczekiwane rozwiązania. Znajdziesz mnóstwo funkcjonalnych projektów o metrażu do 100 mkw., które mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Ciekawą propozycję stanowi Bagatela. Powierzchnia użytkowa w ramach tego projektu wynosi ponad 86 mkw. Dom ma dwa pokoje, stosunkowo duży salon, spiżarnię i garaż. Ponadto pomieszczenie gospodarcze to dodatkowe prawie 17 mkw.

Natomiast w projekcie Lupo, na blisko 89 mkw., znalazło się miejsce na dwa pokoje, salon z jadalnią, oddzielne łazienkę i WC oraz dwustanowiskowy garaż.

Jakie projekty domów jednorodzinnych parterowych od Domowe Klimaty są godne uwagi? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań, natomiast zwróć uwagę na propozycję Cztery Pory Roku. Do Twojej dyspozycji będzie ponad 120 mkw., na których zmieszczą się m.in. cztery pokoje. W obiekcie zaplanowane są również dwie łazienki i dwa miejsca garażowe.

Jeśli odpowiada Ci styl dworkowy, spodobać Ci się może projekt Alkierz. To opcja dla ceniących elegancję. Obiekt wygląda bardzo reprezentacyjnie, zastosowano w nim klasyczne wzory architektoniczne. Powierzchnia użytkowa wynosi w tym przypadku blisko 158 mkw. W budynku jest miejsce na kominek, strych oraz dwustanowiskowy garaż.

Dom parterowy – czy to dobry wybór?

Zdecydowanie tak! Zastanów się, czy wolisz obiekt z poddaszem użytkowym, czy bez niego. Taki domek może zapewnić wszystko, czego potrzebujesz – dużą, optymalnie wyposażoną powierzchnię, oddzielną strefę dzienną i nocną, dwustanowiskowy garaż. Znajdź projekt, który w 100% zaspokoi Twoje wymagania.