Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.04.2021

Pożar domu w Żernikach Wrocławskich. Zbiórka dla pogorzelców

W nocy, 7 kwietnia 2021 roku w Żernikach Wrocławskich wybuchł pożar domu jednorodzinnego. Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych. Zobacz jak możesz pomóc.

Do gaszenia pożaru zadysponowano jednostkę OSP ze Świętej Katarzyny. Strażacy na swoim facebookowym profilu tak opisują zdarzenie:

Czerwoną łunę było widać już z daleka. Po dotarciu na miejsce pożar był już w pełni rozwinięty i objął cały budynek. Z pożaru ewakuowała się 4-osobowa rodzina.

1 osoba została poszkodowana, ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie została przejęta przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W wyniku pożaru całkowicie spłonął dom czteroosobowej rodziny z dwójką małych dzieci. Udało im się uciec w porę, ale stracili wszystko. Wśród poszkodowanych jest nauczycielka Publicznego Przedszkola z Żernik Wrocławskich. Trwa zbiórka funduszy na odbudowę ich domu na portalu zrzutka.pl


Przypomnijmy, że ciągle również trwa zbiórka funduszy na odbudowę domu po pożarze w Siechnicach, który wybuchł 8 lutego. W kilka chwil dach nad głową straciło pięć rodzin, w tym dwójka dzieci - więcej informacji w artykule Odbudowa domu po pożarze w Siechnicach. Zobacz jak możesz pomóc.