Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Krótki poradnik zakupowy

Planujesz poprosić swoją dziewczynę o rękę? Szukasz wyjątkowego pierścionka z diamentem, który uświetni ten dzień i zapadnie Wam w pamięci? Czy wiesz, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przed Tobą krótki poradnik zakupowy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Siechnice: Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Krótki poradnik zakupowy

Po pierwsze: dopasuj styl pierścionka z diamentem do gustu ukochanej

Wybranka Twojego serca preferuje subtelny, delikatny styl? A może wręcz przeciwnie – kocha blichtr, przepych i wielkie, wyraźne kamienie? Dopasuj styl pierścionka z diamentem do gustu, preferencji i oczekiwań partnerki. W końcu ona i jej zadowolenie są w tym wszystkim najważniejsze. Pamiętaj też, że im większy diament, tym więcej przyjdzie Ci zapłacić za biżuterię. Na koszt wpływ ma również barwa – im rzadsza, tym oczywiście droższa. Nie bez znaczenia jest także szlif oraz czystość. Jeśli nie masz pewności, który pierścionek przypadnie do gustu Twojej przyszłej żonie, poproś o pomoc jej przyjaciółkę lub wskaż kilka zdjęć na Instagramie lub Pintereście, aby sama zainteresowana wskazała Ci obszar poszukiwań.
 

Po drugie: dopasuj kształt pierścionka zaręczynowego

Zastanów się, jaki kształt oczka najbardziej przypadnie do gustu Twojej wybrance. Wśród najpopularniejszych form znajduje się: okrągła, owalna czy kwadratowa. Pamiętaj również o wielkości samej obrączki, która powinna być idealnie dopasowana do wielkości palca. Możesz wybrać się do jubilera ze starym pierścionkiem swojej dziewczyny jako wzorem, aby mieć pewność, że trafnie dobierzesz rozmiar.
 

Po trzecie: wybierz barwę pierścionka z diamentem

Jeżeli kierujesz się w stronę kamieni szlachetnych, pamiętaj o skali oceny koloru. Pierścionek z diamentami jubilerzy określają w skali od D do Z, przy czym D stanowi najrzadszy, bezbarwny diament, zaś D ten z żółtą poświatą. W ostatnich latach w modzie dużym powodzeniem cieszą się diamenty w odcieniu różowym czy brązowym.
 

Po czwarte: parametry kamieni szlachetnych stosowanych w pierścionkach z diamentem

W sytuacji gdy jesteś już przekonany, że chcesz postawić na pierścionek z diamentem, pamiętaj o zwróceniu szczególnej uwagi na parametr samego kamienia. Jeśli rozważasz zakup pierścionka z brylantem Kruk, uwzględnij kilka aspektów takich jak: barwa, masa, szlif i przejrzystość kamienia szlachetnego. Waga brylantu przekłada się na wielkość kamienia. Szlif to aspekt wpływający na odbijanie promieni słonecznych, które wpadają do środka brylantu. Przejrzystość z kolei odnosi się do obecności naturalnych niedoskonałości wewnątrz kamienia.