Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.09.2022

Ostrzeżenie Meteo: Uwaga na burze i silny wiatr [radar burz]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z silnym deszczem oraz porywistym wiatrem. Wystąpienie niebezpiecznych zjawisk przewiduje się na czwartkowe popołudnie i wieczór. Sprawdź szczegóły ostrzeżenia i śledź sytuację pogodową na radarze burz.

Siechnice: Ostrzeżenie Meteo: Uwaga na burze i silny wiatr [radar burz]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami w trakcie których mogą wystąpić intensywne opady deszczu od 20 do 35 mm oraz silny wiatr w porywach do 80 km/h. Alert obowiązuje od godziny 14:00 do godziny 23:00 w czwartek (8.09).

Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 80%. Jak zastrzegają synoptycy, ze względu na dynamiczną sytuację pogodową ostrzeżenie może ulec zmianie.

Bieżącą sytuację pogodową można śledzić na radarze burz na żywo. Poniższa mapa prezentuje wyładowania w ciągu ostatnich dwóch godzin (aby zaktualizować należy odświeżyć stronę, źródło: pl.blitzortung.org):

Zobacz jak zachować się podczas burzy - podstawowe zasady bezpieczeństwa przedstawia infografika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Zobacz też: (26.08.2018) Burza z gradem w Siechnicach. Miasto po nawałnicy, nagranie z rynku [zdjęcia, wideo]
 

Na podstawie
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa,
Komunikat IMGW