Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
26.04.2019

Oławska Majówka coraz bliżej!

Od kilku lat podczas Oławskiej Majówki prezentujemy najbardziej znanych i ciekawych artystów polskiej muzyki alternatywnej. Podczas tegorocznej imprezy, na którą w tym roku zapraszamy 3 maja na oławskiej scenie wystąpią: polski raper PLAN BE, łódzki zespół grający muzykę electro pop – KAMP! oraz KAMIL BEDNAREK.

Siechnice: Oławska Majówka coraz bliżej!

Koncerty na scenie około godz. 17:00 rozpocznie PlanBe uchodzący za jeden z największych talentów na polskiej scenie hip-hopowej. Wachlarz inspiracji rapera jest szeroki, ale w głównej mierze skupia się na brzmieniu Nowego Toronto. Obecnie artysta promuje swój najnowszy krążek "Moda" będący drugim legalnym wydawnictwem młodego artysty po świetnie przyjętym debiutanckim albumie "Insomnia" z 2017 roku, który w zaledwie kilka miesięcy od premiery pokrył się złotym wyróżnieniem. Płyta zawiera 13 utworów o odmiennej stylistyce i brzmieniu, które zestawione razem tworzą spójną całość.

O godz. 19:00 zapraszamy na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, autorów remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło oraz hymnu Męskiego Grania 2017. W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album o prostym tytule "KAMP!", który do tej pory sprzedał się w nakładzie blisko 12 tysięcy egzemplarzy. Równocześnie z sukcesem na rodzimym rynku, przyszedł sukces za granicą i muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase'owych. Drugi album zespołu pt. "Orneta" pojawił się pod koniec 2015 roku i był krążkiem tanecznym, kontemplacyjnym, melancholijnym i porywającym jednocześnie. Wydany we wrześniu ubiegłego roku trzeci album zespołu "DARE" okazał się jedną z najciekawszych elektronicznych płyt 2018 roku, potwierdzając wyjątkową pozycję KAMP! na polskiej scenie muzycznej. Od blisko dekady to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Obecnie KAMP! powracają z serią kolejnych koncertów, tym razem zamykając zimę i energetycznie wchodząc w okres wiosenny 2019.

Na koniec – o godz. 20:30 przed oławską publicznością wystąpi Kamil Bednarek, jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki reggae w Polsce. Za pierwszą płytę zespołu Kamil Bednarek przyjmuje się wysoko oceniany album "Jestem…", który utrzymywał się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy a po upływie roku od wydania ponownie zajął pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje, który uzyskał status diamentowej płyty. Rok 2015 to album "Oddycham" z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae, tj. Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. W 2017 roku ukazał się album "Talizman", który po miesiącu od premiery pokrył się złotem. Pod koniec ubiegłego roku Artysta wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged, z którego wydany został album "MTV Unplugged BEDNAREK". W Polsce koncerty z tej serii zrealizowali m.in.: Kayah, Hey, Wilki, Kult oraz Brodka. Nowa płyta, na której pojawili się różni muzyczni goście, m.in. Karolina Artymowicz, Kuba Badach czy Igor Herbut zawiera materiał z przekroju 10 lat twórczości artysty; znajdziemy tu zarówno największe hity Bednarka, jak i jego najnowsze utwory, prezentujące polskie reggae w możliwie najlepszym wydaniu, które usłyszymy podczas koncertu.

Poza sceną też dużo będzie się działo! Już od 15:00 do 19:00 zapraszamy do naszej Strefy Art, gdzie oprócz gry plenerowej i konkursów z nagrodami czekać na Was będą instruktorzy i animatorzy z ciekawymi propozycjami gier, zabaw, warsztatów i pokazów. Dawid Stanasiuk zaprasza wszystkich ciekawych nowinek technicznych. W planie pokaz robotów, interaktywny turniej typu "Battle Royale" oraz pokaz druku 3D. Kasia Bogucka szykuje dla Was rodzinne warsztaty ceramiczne a Marta Jędras warsztaty biżuterii szklanej "Mały Jubiler". Warto dowiedzieć się jakie atrakcje przewidujemy podczas lipcowych Letnich Warsztatów Artystycznych. Ponadto wielka strefa rekreacji i rozrywki, fotobudka i stoiska branżowe. Zapraszamy wszystkich na Oławską Majówkę! Wstęp wolny.
 

Wczytuję komentarze...