Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
30.04.2019

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka

W piątek, 3 maja odbędą się Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Św. Floriana, patrona strażaków. Dzień wcześniej, 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach o godzinie 12:30. W obchodach uczestniczyć będzie orkiestra Hanys Band. Po mszy pod Urzędem Miejskim odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnień dla osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej. Zachęcamy do wspólnego świętowania.

Poniżej fotorelacja z obchodów Święta Konstytucji i Dnia Strażaka w 2017 roku połączona z prezentacją nowoczesnego wozu strażackiego:

Zobacz też: Tak świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]
 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi. W tym roku mija 15. rocznica formalnego uchwalenia tego święta. Co więcej, tegoroczne obchody pokrywają się ze 100-leciem uchwalenia przez Sejm niepodległej Polski ustawy o godle i barwach, gdzie po raz pierwszy pojawił się zapis o fladze.

Spot programu "Niepodległa" zachęcający do wywieszenia biało-czerwonej flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

Wczytuję komentarze...