Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.12.2023

O której godzinie pasterka w Siechnicach?

Wigilia Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla chrześcijan. Msze św. pasterskie, pełne refleksji i świątecznej radości, odprawione zostaną w trzech terminach.

Siechnice: O której godzinie pasterka w Siechnicach?

W tym roku, kiedy Wigilia przypada w niedzielę nastąpi zmiana w porządku Mszy Świętych - nie będzie liturgii o godzinie 18.00.

Pierwsza pasterka rozpocznie się o godzinie 20:00. Jest to czas szczególnie wygodny dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób starszych, które preferują wcześniejsze godziny.

O godzinie 22:00 rozpocznie się Msza Święta z udziałem orkiestry policyjnej. To unikatowy element obchodów w Siechnicach, który co roku przyciąga wielu wiernych. Uroczysty akompaniament orkiestry doda tej mszy wyjątkowego charakteru i głębi.

Tradycyjna pasterka o północy to moment kulminacyjny wieczoru. Msza ta, odprawiana w samym sercu nocy, symbolizuje oczekiwanie na narodziny Jezusa.

Podsumowując, pasterki w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach odbędą się o godzinie 20:00, 22:00 oraz o północy.

Msze św. pasterskie to nie tylko liturgia, ale też okazja do wzmacniania więzi społeczności lokalnej. To czas, kiedy mieszkańcy mogą się spotkać, podzielić radością i wspólnie przeżywać magię świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz też: Kiedy kolęda? Harmonogram wizyty duszpasterskiej w parafii pw. Niepokalanego serca NMP w Siechnicach